Partizan rutinski sa Proleterom

Izvor: B92, 27.Okt.2010, 18:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije.

Partizan je u pretposlednjem duelu 1/8 finala na svom terenu savladao novosadski Proleter sa 3:0.

Golove za tim Aleksandra Stanojevića postigli su Pjer Boja u 20. Ivica Iliev u 57. i Marko Šćepović u 67. minutu utakmice. Pored Partizana, u četvrtginale nacionalnog Kupa su se plasirali Spartak, Jagodina, Vojvodina, Sloboda, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Sinđelić (Niš) i Teleoptik.

Trener Partizana odmorio je na ovom meču Krstajića, Ilića i Klea, a prvi gol 'crno-beli' su posltigli posle dobre akcije Moreire i Stevanovića koju je glavom završio Boja.

Tim rezultatom je i završen prvi deo, a prednost je duplirana u 57. minutu kada se posle kontra napada i pokušaja Brašanca najbolje snašao Ivica Iliev. Do kraja meča Partizan je postigao jopš jedan gol, u 67. minutu.

Ponovo je Brašanac bio organizator, odigrao je dupli pas sa Šćepovićem, zatim je mladom napadaču vratio loptu, a ovaj nije pogrešio za konačnih 3:0.

Partizan: 12 Živković, 3 Stevanović, 27 Kizito, 13 Jovanović, 15 Savić, 4 Medo, 14 Brašanac, 23 Davidov, 10 Moreira (Petrović od 70'), 11 Boya (Bogunović od 75'), 77 Iliev (Šćepović od 61').

Proleter: 1 Ivanović, 2 Lazarević, 3 Đorđević, 4 Paripović, 5 Žigić, 6 Glogovac, 7 Rašiovan, 7 Đorić, 9 Damjanović (Mojović od 68'), 10 Sekulić (Čičak od 46'), 11 Kovačević.

Poslednji četvrtfinalista biće poznat posle utakmkice Crvena zvezda - Borac (Čačak), koja počinje u 18 časova.

Žreb za četvrtfinale biće održan 29. oktobra, a utakmice su na programu 10. novembra.
Pogledaj vesti o: Kleo,   Jagodina