Partizan ruši Bamberg i misli na Istanbul (20,45)

Izvor: Sportski Žurnal, 13.Dec.2012, 11:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan ruši Bamberg i misli na Istanbul (20,45)

Iza sedam brda i sedam gora, grupa dečaka u crno–belim uniformama traži put do sreće. Ona je skrivena u romantičnom Bambergu iz čijeg su „genius locija“, duha mesta, proistekle Hegelove ideje i Štaufenbergova julska zavera 1944.
U milenijum i kusur starom gradiću, slovenskog porekla. Tamo, između zaista sedam brežuljaka u dolini reke Regnic, čekaće ih još jedna crno–bela družina koja traži istu sreću. Starija, iskusnija, jača za 6.800 duša sa limenim orkestrom. >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal <<
Tako trnovit put moraju da pređu klinci koji su se ujedinili pod imenom Partizan, sa zajedničkim ciljem u koji bezrezervno veruju – da naprave senzaciju i u četvrtak uveče (20,45 – Sport klub) pobede najbolje što Nemačka nudi.
Naravno da smo spremni za okršaj sa Bambergom. U glavi nam je samo da pružimo sve od sebe i probamo da se plasiramo u Top 16, što bi bio veliki uspeh za ovu mladu ekipu. Ne zavisimo samo od sebe i nadamo se pozitivnom ishodu u Istanbulu. Ali, ne razmišljamo o tome. Želimo samo da pobedimo Bamberg – jasan je Vladimir Lučić, prvi među jednakima u beogradskoj crno–beloj vojsci.
Ne strahuje kapiten ni od toga što će njih dvanaestorica izaći na megdan protiv njih skoro 7.000.
Čuli smo da je u Bambergu vruć teren, da posle nas imaju najbolju publiku u grupi. Ali, to nije ni blizu Pionira. Njihova najveća prednost je što igraju svih 40 minuta, što su pokazali i u Beogradu kada su nas u poslednja dva minuta prestigli, iako smo vodili sve vreme. Želimo da odigramo u kontinuitetu ceo meč, bez oscilacija.
Lučić je rekao ono što svi misle – koncentracija do samog kraja biće jedan od odlučujućih elemenata. Činjenice da oscilacije moraju da izostanu svestan je i Dragan Milosavljević.
Ne bih da ponavljam po pedeseti put, ali pad koncentracije je normalan za mladu ekipu. Doduše, možda i umor ima neku ulogu u tome. Svi osećamo povećani pritisak, ali protivnik možda i veći, pošto igra na domaćem terenu. Biće izuzetno teško, Bamberg ima sjajne šutere i zna da iskoristi pad koncentracije protivnika, kao što je bilo u Beogradu.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.