Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Avg.2019, 04:54

Partizan protiv Moldea u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope

Fudbaleri Partizana plasirali su se plej-of za plasman u Ligu Evrope, iako su večeras izgubili od Turske Malatije 1:0 (1:0) u revanšu 3. kola kvalifikacija.

Crno-beli su ukupnim rezultatom 3:2 izborili narednu rudnu kvalifikacija za LE.

Jedini gol na meču postigao je Adis Jahović u 7. minutu posle greške odbrane Partizana i golmana Vladimira Stojković.

Najbolju šansu za izjednačenje crno-beli imali su na kraju prvog poluvremena, kada je Umar Sadik bio u šansi, ali je njegov šut odbranio golman Malatije.

Do kraja meča domaći tim konstantno je napadao gol Partizana, ali su crno-beli uspeli da se odrane.

U nadoknadi vremena obe ekipe su imala po priliku za pogodak, ali su mreže ostale netaknute.

U plej-ofu za plasman u Ligu Evrope, Partizan će igrati protiv norveškog Moldea, koji je izbacio Aris uprkos porazu 3:1 posle produžetaka.

Aris je uspeo da izjednači i stigne tri gola zaostatka iz Moldea u regularnom toku, ali su Norvežani uspeli u 106. minutu da preko Matijsa Bolija postignu gol vredan prolaza. Prethodno, za grčki tim strelci su bili Havijer Matila u 25, Jorgos Delizisis u 37. i Nikolas Dinji u 84. minutu.

Ovako je protekao tok meča:

97. minut - Kraj meča! Partizan je u plej ofu Lige Evrope!

94. minut - Velike prilike na obe strane. Sadik i Mina ne koriste izgledne šanse za pogodak.

90 . minut - Još sedam minuta nadoknade.

89. minut - Sadik upropastio kontra napad.

82. minut - Pavlović menja Sumu.

77. minut - Stojković ovoga puta briljantan. Mina je šutirao glavom sa peterca, ali golman Partizana refleksnom intervencijom sprečava pogotak. Mina je, čini se, bio u ofsajd poziciji koju sudije nisu registrovale.

71. minut - Lutovac menja Tošića.

70.  minut - Sve opasnija turska ekipa. Posle kornera i velike gužve, Mane je srećom igrao rukom.

59. minut - Ostojić je izblokirao opasan šut Šalalija.

55. minut - Relativno mirnih deset minuta nastavka. Bez prilika na obe strane. Šćekić je zbog starta zaradio žuti karton.

20.08 - Počeo je drugi deo igre.

46. minut - Kraj prvog poluvremena.

45. minut - Kakva prilika za Partizan! Tošić je centrirao u kazneni prostor domaćih, Sadik je odlično zahvatio loptu glavom, Farnole brani, lopta se ponovo odbija do Sadika, međutim i ovaj udarac mu odlično brani sjajni Farnole.

42. minut - Period mirnije igre. Partizan ima više loptu u nogama, ali bez opasnosti po gol domaćih.

30. minut - Šansa za Malatiju. Bifuma je iz povoljne situacije šutirao traljavo pored gola.

20. minut - Zdjelar sjajnom intervencijom u odbrani spasao Partizan.

15. minut- Šansa za Partizan. Suma pronalazi Asana, ali Japanac šutira za malo pored gola.

11. minut - Prinudna izmena kod domaćih. Čebake je napustio igru, zamenio ga je Čegiran.

7. minut - GOOOL! Malatija vodi 1:0. Posle ubačene lopte duboko iz polovine turske ekipe, Stojković je bespotrebno izleteo izvan šesnesterca, a Jahović je bio viši u skoku i glavom sproveo loptu u praznu mrežu.