Partizan preokrenuo protiv Mege za šestu pobedu!

Izvor: Telegraf.rs, 12.Maj.2017, 23:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan preokrenuo protiv Mege za šestu pobedu!

Košarkaši Partizana pobedili su u petak uveče u gostima Mega Leks sa 84:79 (27:19, 14:24, 13:24, 30:12), u sedmom kolu Superlige Srbije.

Mega i Partizan odigrali su uzbudljivu utakmicu u Sremskoj Mitrovici, uz mnogo preokreta i uzbudljivom završnicom, da bi na kraju crno-beli pobedili i došli do šestog trijumfa u Superligi.

Partizan je nešto bolje ušao u utakmicu, ali je Mega sredinom prve četvrtine >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << serijom od 8:0 stigla do preokreta i vođstva od 16:12. Crno-beli su ipak uspostavili kontrolu i serijom 9:0 ponovo došli do prednosti, da bi na kraju prve deonice vodili sa 27:19.

Beogradski tim je u drugoj četvrtini održavao prednost, ali je Mega u finišu poluvremena serijom 12:2 koju su nosili Sava Lešić i Jovan Novak, stigla do preokreta i na poluvreme otišla s prednošću od dva poena - 43:41.

Mega je u trećoj deonici nastavila u istom ritmu, ekipa Aleksandra Džikića nikako nije uspevala da dođe do poena, pa je Mega u jednom trenutku vodila sa 16 poena razlike 59:43.

Delovalo je u tim trenucima da će ekipa Dejana Milojevića lako iskontrolisati situaciju na terenu i doći do trijumfa, ali je Partizan u poslednjoj deonici nadigrao Megu, došao do preokreta i tako ostvario peti uzastopni trijumf.

Partizan je do pobede predvodio Vilijam Hečer sa 17 poena, a Stefan Birčević, Novica Veličković i Branislav Ratkovica postigli po 12.

U ekipi Mega Leksa istakao se Đorđe Simeunović sa 15 poena, a po tri manje postigli su Vlatko Čančar i Nikola Rebić.

Partizan je drugi na tabeli Superlige sa šest pobeda i jednim porazom, dok je Mega peta sa tri trijumfa iz sedam utakmica.

(Telegraf.rs/Beta)

Nastavak na Telegraf.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Novi preokret Partizana, Zvezda rutinski do 7-0

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Maj.2017

Košarkaši Partizana savladali su večeras Mega Leks u Sremskoj Mitrovici 84:79 (27:19, 14:24, 13:24, 30:12) u derbiju 7. kola Superlige, dok je Crvena zvezda rutinski savladala Dinamik 87:68 (24:16, 17:13, 29:8, 17:31)...Crno-beli su na startu poslednje četvrtine imali zaostatak od 13 poena, ali su...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.