Izvor: Sportski Žurnal, 21.Jun.2012, 16:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partizan potvrdio odlazak Jovanovića
Partizan je potvrdio da dosadašnji trener Vladimir Jovanović u sledećoj sezoni neće voditi crno–bele.
Na sajtu šampiona Srbije navodi se da je Jovanović sa Partizanom potpisao ugovor na jednu plus jednu godinu koji je istekao na kraju sezone.
– Tokom dve sezone Jovanović je u trofejnu salu u Humskoj doneo ukupuno pet trofeja i pored velikih pritisaka i ogromnog tereta koji je nosio, i tako potvrdio pravi izbor našeg kluba. Nastavio je šampionski niz >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << prvaka države, Kupa Radivoja Koraća, Jadranske lige i vodio je crno-bele u najelitnijem evropskom takmičenju – navodi se u saopštenju Partizana.
Crno–beli su podsetili da je Jovanović i kao trener mlađih kategorija Partizana ostavio dubok trag u klubu u kojem je ukupno radio 16 godina.
Partizan se zahvalio Jovanoviću na „svemu što je pokazao, na uloženom trudu, energiji i posvećenosti”.
– Želimo mu mnogo uspeha u nastavku trenerske karijere koja zaslužuje da ide samo uzlaznom putanjom. Jednom crno-beli, uvek crno-beli - Jovanović će uvek biti deo Partizanove familije – zaključili su crno–beli.
Jovanović je u leto 2010. godine na klupi Partizana nasledio Duška Vujoševića, kojem je nekoliko godina bio prvi pomoćnik.
Kao prvi trener Partizana Jovanović je osvojio pet trofeja sa crno–belima (po dva prvenstva i Kupa Srbije i jednu Jadransku ligu).
Očekuje se da Partizan uskoro saopšti ime novog trenera, a beogradski mediji prethodnih dana špekulisali su o mogućem povratku Vujoševića.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona
Nastavak na Sportski Žurnal...








