Partizan poražen u Litvaniji

Izvor: Kurir, 25.Okt.2012, 21:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana mts poraženi su u 3. kolu Evrolige od litvanskog predstavnika Lijetuvos Ritasa

VILJNUS - Partizan je i posle trećeg kola Evrolige bez pobede. Crno-beli su poraženi na gostovanju Lijetuvos Ritasu rezultatom 69:61 (23:20, 17:11, 15:17, 14:13).

Pitanje pobednika rešeno je krajem prve i početkom druge četvrtine kada su domaći košarkaši serijom 16:0 došli do nedostižne prednosti.

Najefikasniji u Partizanu bio je kapiten Vladimir Lučić sa 17 poena, dok je Dragan Milosavljević postigao 12, a Lijetuvos su predvodili Renaldas Sibutis i Predrag Samardžijski sa po 14 poena. Partizan je tako zabeležio i treći poraz u Evroligi, dok je Lijetuvosu ovo prva pobeda.

U narednom kolu Partizan gostuje Barseloni.

LIJETUVOS RITAS - PARTIZAN MTS 69:61

(23:20, 17:11, 15:17, 14:13)

Hala: Simens arena

Sudije: Perez, Vijator, Travicki

LIJETUVOS RITAS: Dulkis, Babrauskas, Seibutis, Dilis, Samardžiski, Katelinas, Nedović, Jomantas, Bendžijus, Radošević, Ivanov, Blums. Trener: Darijus Maskoliunas.

PARTIZAN MTS: Tomas, Milutinov, Vesterman, Lučić, Milosavljević, Bogdanović, Gagić, Musli, Čakarević, Gordon, Anđušić, Bertans. Trener: Duško Vujošević.

TOK MEČA

40. minut -

39. minut - Puno, puno, prilika je Partizan propustio da se približi i možda ugrozi pobedu domaćina. Lučić pogađa za 67:61 na oko 40 sekundi pre kraja.

38. minut - Previše laganih poena je primio Partizan. Katelinas pogađa uz zvuk sirene za 67:58. Nešto manje od dva minuta do kraja.

36. minut - Bogdanović pogađa trojku, 63:56, na nešto manje od četiri minuta pre kraja.

34. minut - Nikako da crno-beli ugroze vođstvo Lijetuvosa. Domaćin se drži na desetak poena prednosti. Milosavljević i Lučić trenutno drže crno-bele, 63:53.

32. minut - Loš napadački period crno-belih u momentima kada treba da smanje zaostatak. Sa druge strane Babrauskas postiže trojku.

31. minut - Partizan je veoma opterećen ličnim greškama.

4. ČETVRTINA

30. minut - Bertans je požurio sa šutom za tri poena, imali su crno-beli još jednu akciju za smanjenje rezultata ali neuspešno. Ne koristi Lijetuvos poslednji napad, ostaje 55:48 pred poslednjih 10 minuta igre.

29. minut - Mini serija Partizana, dvojka Gagića i trojka Milosavljevića za 55:48. Da li je ovo najava povratka Partizana?

27. minut - Hrvatski reprezentativac Ivan Radošević postiže četiri uzastopna poena i koristi greške Partizana da poveća prednost na 55:43.

26. minut - Partizan je propustio nekoliko lepih prilika da se vrati još više u život, dodatan problem predstavlja činjenica da je Leo Vesterman zaradio 4. ličnu grešku.

25. minut - Nedović je polovičan sa penala posle 4. lične greške Gagića, 50:41 za Lijetuvos.

24. minut - Katelinas dobija nesportsku ličnu grešku, Partizan to koristi i sa dva penala Gordona stiže na 49:41.

23. minut - Vesterman smanjuje na 46:37. Samardžiski je nezaustavljiv, 48:37.

22. minut - Bertans postiže trojku, smanjuje rezultat. Muče se crno-beli u napadu.

21. minut - Samardžiski i Blums donose domaćem timu najveću prednost - 42:31.

3. ČETVRTINA

20. minut - Blums pogađa trojku u poslednjem napadu, ponovo Partizan prima trojku sa istekom četvrtine, 40:31 na poluvremenu za domaćina.

19. minut - Domaćin održava rastojanje od 5-6 poena, crno-beli nikako ne uspevaju da se približe.

17. minut - Milosavljević se upisuje u listu strelaca, potom dodaje još dva poena sa linije penala, 33:28 za domaćina.

15. minut - Bogdanović se upisuje u listu strelaca, 31:24.

14. minut - Konačno Musli prekida post od šest minuta bez poena, 29:22. Samardžiski sa penala povećava na 31:22.

13. minut - Raste prednost Litvanaca, Samardžiski pogađa za 27:20. Ovo je sada već serija 14:0.

11. minut - Nikako da se crno-beli vrate u igru kada je napad u pitanju. Nekoliko ishitrenih napada i šuteva ostavila su Partizan bez poena već nekoliko minuta. Lijetuvos postiže nove poene, 25:20.

2. ČETVRTINA

10. minut - Stao je Partizan u napadu, što domaćin koristi i sa pet vezanih poena stiže na dva poena minusa - 20:18. Čudna sudijska odluka na pet sekundi do kraja, kada je Partizan imao loptu. Trener Duško Vujošević je dobio tehničku grešku. Lijetuvos stiže do izjednačenja 20:20, a potom Seivutis u poslednjoj sekundi postiže trojku za 23:20. Serija 10:0 domaćeg tima.

9. minut - Period bez poena prekida Gagić, koji je sa linije penala pogodio jedno slobodno bacanje - 20:13 za goste.

7. minut - Gordon je namestio ruku. Pogodio je za dva poena od table, pritom i fauliran, 17:11.

6. minut - Gordon se upisao u listu strelaca, 14:8. Blums postiže trojku, prvu na meču ukupno, 14:11 za Partizan.

5. minut - Prvi problem za Partizan, Leo Vesterman je vrlo brzo zaradio dve lične greške. Umesto njega u igri je Tori Tomas koji je propustio prethodna dva meča zbog povrede.

4. minut - Šest poena Muslija, isto toliko i Lučića, crno-beli imaju prednost 12:8.

3. minut - Musli i Lučić zajedno postižu prvih deset poena za svoj tim, Partizan prvi put vodi na meču - 10:8.

1. minut - Samardžiski sa dva koša otvara meč i donosi svom timu vođstvo 4:0.