Izvor: B92, 11.Sep.2014, 23:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partizan poražen i od Asesofta
Košarkaši Partizana doživeli su treći poraz na pripremnim utakmicama pred novu sezonu, pošto su na gostovanju izgubili od Asesofta sa 87:59.
‘Crno-beli’ su od početka priprema pobedili Kožuv, a poraženi su od Jeniseja i Mega Vizure.
Najbolji u redovima šampiona Srbije u duelu sa Asesoftom bio je Milutinov sa 18 poena, Milutinović je dodao devet, a Marinković i Andrić po sedam.
U pobedničkom timu posebno su se istakli Flauers i Runkauskas >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa po 13 poena, dok je Labović dodao 11.
Već u prvoj četvrtini domaći tim je pokazao veći autoritet na terenu, što je samo dodatno potvrdio efikasnim napadom i sigurnom odbranom u drugoj deonici.
‘Crno-beli’ su reagovali u trećoj četvrtini, ali to nije bilo dovoljno da se smanji prednost rumunskog tima. U poslednjoj četvrtini domaćin nije spuštao ritam i zasluženo je slavio rezultatom 87:59.
Košarkaše Partizana naredni izazovi očekuju za vikend, kada će učestvovati na memorijalnom turniru “Mirza Delibašić” u Sarajevu.
Asesoft: Szijarto 3, Pelekoanos 8, Labovic 11, Burlacu 10, Brown, Negoitescu 6, Mohammed 7, Dogaru, Lee, Cooper 10, Flowers 13, Runkauskas 13, Movileanu 6, Ene.
Partizan NIS: Torlak, Aranitović, Kouzeloglou, Marinković 7, Dalo 7, Milutinov 18, Gagić 4, Andrić 7, Milutinović 9, Miković, Bezbradica, Bogdanović 6, Šalić 1.






