Partizan pobedio Zadar, Vujošević isključen

Izvor: Vesti-online.com, 29.Sep.2012, 00:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Zadra sa 81:74 (21:24, 15:14, 11:15, 34:21), u prvom kolu Jadranske lige.

Predvodio crno-bele do prve pobede - Tori Tomas

Partizan je do pobede predvodio Tori Tomas sa 12 poena i šest asistencija, a po 12 poena postigli su i Dejan Musli i Danilo Anđušić, dok je Gagić dodao 10.

Najefikasniji u Zadru bio je Romeo Trevis sa 18 poena.

>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Partizan nije lako došao do pobede, pošto se celu utakmicu "mučio" sa gostima iz Zadra, da bi tek u poslednjoj četvrtini, odnosno u 37. minutu prvi put poveo i prelomio meč. Pre toga je gubio, promašivao šuteve, grešio i bio slab u odbrani.

Crno-beli su meč završili bez glavnog trenera Duška Vujoševića, koji je u pretposlednjem minutu treće četvrtine dobio drugu tehničku grešku, posle čega je publika počela da ubacuje razne predmete u teren, nakon čega je Zadar napustio halu i vratio se tek posle oko pet minuta.

Oko 5.000 ljudi u "Pioniru" počelo je tada da bučno navija i vodi svoj tim, što je malo pomelo Zadar. Partizan je prvi put poveo u 37. minutu, kada je Dragan Milosavljević postigao trojku za 60:59. U sledeća dva minuta, Danilo Anđušić i Branislav Đekić pogodili su po trojke i tako doneli svom timu sedam poena prednosti, 70:63, manje od dva minuta pre kraja.