Partizan pobedio HDD Bled u odloženom meču 21. kola

Izvor: Sportski Žurnal, 11.Jan.2012, 23:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan – HDD Bled 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)
Ledena dvorana Pionir. Gledalaca: 150. Glavni sudija: Nebojša Ivanov. Pomoćnici: Uroš Aleksić i Aleksandar Đokić. Strelci: 1:0 Kovačević (Milovanović) SH1 u 26, 2:0 Kralj (Sretović) u 32, 3:0 Popravka (Sretović) u 53, 4:0 Kovačević (Milovanović) u 57, 5:0 Ivontjev (Vučurević) u 59, 6:0 Kralj (Sretović, Popravka) u 60. minutu. Isključenja: >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Partizan 8, HDD Bled 6 minuta. Šutevi na gol: 49 / 17.
PARTIZAN: Klajgensmit, Luković, Gabrić, Sodržnik, Milovanović, Kovačević, Ogrizović, Luković, Svete, Popravka, Sretović, Kralj, Tumbas, Ilić, Raković, Ristić, Babić, Filipović, Čengeri, Vučurević, Komazec, Ivontjev. Trener: Pavel Kavčič.
HDD BLED: Bečirbegovič, Pukšič, Mali, Kaimal, Aleksejev Pogodin, Stan, Jakopič, Ješe, Markelj, Mauko, Burazin, Korpar, Grah, Brgant, Ražinger. Trener: Rudi Hiti.

Na premijeri u 2012. godini, šampion je zebeležio planiranu pobedu. Partizan je lako savladao poslednjeplasirani HDD Bled u odloženom meču 21. kola Slohokej lige i ostao na drugom mestu iza Maribora.
Iako su u Beograd doputovali sa samo 13 oklopnika i dva golmana, Slovenci su izdržali napade Partizana u prvih 20 minuta.
Sve je bilo lakše za šampiona kada je Marko Kovačević načeo goste u prvoj polovini druge trećine. Bled je imao hokejaša više, iskusni napadač se dokopao paka u trećini protivnika i šutem u bliži ugao savladao golmana Bečirbegoviča.
Nedugo zatim, gol na debiju u crno–belom dresu postigao je Jure Kralj.

Partizan se razigrao u poslednjih deset minuta. Najpre je Popravka iskoristio dodavanje Sretovića (tri asistencije), a onda je četvrti, najlepši gol na meču, a svoj drugi, Kovačević postigao odličnim udarcem iskosa sa leve strane.
U poslednja dva minuta pak je još dva puta završio u mreži Slovenaca. Ivan Ivontjev je iskoristio gužvu pred golom, a onda je tačku na uspešan debi stavio Jure Kralj.
Sledeći meč Partizan igra u subotu, kada gostuje Triglavu.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.