Partizan pobedio Bačku

Izvor: RTS, 02.Sep.2018, 18:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana savladali su na svom stadionu ekipu Bačke sa 1:0 u meču sedmog kola Superlige Srbije.
Partizan je uspeo da trijumfuje na svom stadioun nad ambicioznom ekipom Bačke sa 1:0.

Jedini strelac na meču bio je defanzivac crno-belih Svetozar Marković u 50. minutu utakmice.
U prvom poluvremenu nije viđeno previše >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << zanimljivih stvar, obe ekipe imale su nešto opasnije situacije, ali većih prilika nije bilo. Partizan je u dva navrata tražio da im se dosudi jedanaesterac, dok je Bačkoj sa druge strane poništen pogodak zbog ofsajda.
Drugi deo igre doneo je jedini pogodak na meču, ali i više zanimljivosti od prvog.
Marković je nakon samo pet minuta u drugom poluvremenu glavom zatresao mrežu Bačke.
U nastavku igre viđena su tri žuta kartona Bačke, a jedan crveni karton Miletića, koji je zaradio nakon grubog "revanširanja" Makariću nakon opasnog starta.
Meč u Humskoj odigran je pred 2.000 gledalaca, a obeležio ga je i transparent domaćih navijača koji su zatražili promene, uz povike "Uprava napolje".
Partizan je upisao svoju četvrtu pobedu u prvenstvu i sa 13 bodova nalazi se na trećoj poziciji.
Bačka je deseta sa osam bodova.
Ovako je protekao meč u Humskoj:
22.52 – Kraj meča, pobeda Partizana od 1:0.
22.29 – Crveni karton dobio je Nemanja Miletić, zbog veoma grubog starta na Makariću. Makarić je zaradio žuti karton zbog starta na Miletiću, koji mu se potom oštrije revanširao.
22.07 – GOOOL, Marković u 50. minutu dovodi Partizan u vođstvo. Odlično se snašao štoper Partizana koji je glavom nakon centaršuta sproveo loptu u mrežu gostiju.
22.03 – Nastavljen je meč...
21.47 – Završeno je prvo poluvreme, nema postignutih golova u Humskoj.
21.30 – Pola sata igre je prošlo, viđene su nešto opasnije situacije pred oba gola, ali još uvek bez konkretnih šansi.
21.00 – Počeo je meč na stadionu Partizana.
20.55 – Poznati su sastavi obe ekipe:
Partizan: Kljajić, Valijente, Marković, Miletić, Šehović, Zdjelar, Kosović, Pantić, Zakarić, Nikolić, Gomeš.
Bačka: Zogović, Bjeloš, Gavrić, Grabež, Ilić, Jovanović, Makarić, Micić, Mladenović, Pantić, Radinović.
Crvena zvezda je slavila 4:1 nad Vojvodinom. Crveno-beli upisali su i šestu pobedu i sa 18 bodova zauzimaju lidersku poziciju.
Superliga Srbije 7. kolo:
Petak: Mladost Lučani - Mačva 1:2 (1:1)
Subota: Zemun - Rad 1:0 (0:0), Čukarički - Radnički Niš 1:1, Napredak - Voždovac 0:0, Radnik - Proleter Novi Sad 0:0
Danas:  Spartak - Dinamo Vranje 2:0, Vojvodina - Crvena zvezda 1:4, Partizan - Bačka 1:0.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Crvena Zvezda