Partizan pao u Ljubljani posle četiri produžetka!

Izvor: Večernje novosti, 07.Mar.2016, 22:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Neverovatan meč u Ljubljani. Posle čak četiri produžetka i 60 minuta igre Olimpija je savaldala Partizan sa 118:115. Briljirao je Džamar Vilson sa 42 poena, ali je promašio dva penala na kraju poslednjeg produžetka. Crno-beli tri puta promašili šut za pobedu. Što se ostalih košgeterskih učinaka tiče, Kevin Džons je dao 32 poena, uz 11 uhvaćenih lopti, dok je Sava Lešić pored 31 poena imao i 21 skok. Olimpija je bila bolji rival sve do polovine treće četvrtine, tada je srpski >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << tim zaigrao bolje, a četiri minuta pre kraja je imao i osam poena prednosti (66:60). Ali, gosti se nisu predavali, pa je meč otišao u neizvesnu završnicu. Murić je promašio tri od četiri slobodna bacanja u poslednjem minutu (71:69), da bi Robinson potom to kaznio i pogodio za izjednačenje. Vilson je imao priliku da donese pobedu, ali je promašio šut za tri, pa je meč otišao u produžetke. Imala je Olimpija prednost tokom većeg dela prvog produžetka, ali je Lešić promašio šut za tri, pa za dva, a Cvetković i Džouns su pogodili i doneli svom timu izjednačenje (85:85), a Murić je promašio šut za tri u poslednjim sekundama, pa je meč otišao u drugi produžetak. Ovog puta su crno-beli bili bolji, a na oko dva minuta pre kraja tog dela su imali šest poena prednosti (93:87). Međutim, počeli su da promašuju, Vilson je dva puta bio neprecizan sa linije penala u poslednjem minutu, da bi Zakis posle promašaja Lapornika uhvatio loptu i izjednačio (94:94). Ponovo je Partizan imao šansu, ali je Cvetković promašio šut za tri. Rezultatska klackalica je nastavljena i u trećem produžetku, a Zakis je na dvadesetak sekundi pre kraja tog dela doneo svom timu “+4” (105:101). Vilson je brzo polaganjem rešio napad, pa je Olimpiji ostalo 20 sekundi za napad. Vitkovac je faulirao Zakisa, on je pogodio prvo, promašio drugo, a Vilson je prodorom smanjio na poen zaostatka (106:105). Murić nije gubio vreme, faulirao je Lapornika koji je bio polovičan. Ponovo je Vilson preuzeo odgovornost i polaganjem odveo meč u četvrti produžetak. Neizvesnost se nastavila, a neverovatni Vilson je sa dva pogođena penala postigao svoj 39. poen na nešto više od tri minuta do kraja. Zakis je bio polovičan sa penala (116:115), a Džons je potom promašio šut za tri. Iskupio se zatim dobrom igrom u odbrani da bi Vilson potom promašio polaganje iako se stiče utisak da je bio fauliran. Murić je dobio petu ličnu i poslao Lapornika na liniju penala na oko sedam sekundi pre kraja četvrtog produžetka. Pogodio je oba, a Aleksandar Džikić je odmah zatražio minut odmora i nacrtao akciju. Lapornik je faulirao Vilsona, Amerikanac je promašio prvo, zatim namerno promašio drugo bacanje, ali je Lešić uhvatio loptu i tako označio kraj meča posle 60 minuta!