Partizan nije mogao, ali će FMP u Evrokup

Izvor: B92, 03.Sep.2016, 12:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan nije mogao, ali će FMP u Evrokup

Srbija će imati predstavnika u Evrokupu, nekoliko nedelja nakon što se Partizan povukao zbog pritiska FIBA i KSS, nezvanično je potvrđeno da će FMP učestvovati.

Tim iz Železnika, koji je prošle sezone izborio nastup u regionalnoj ABA ligi, upao je upravo na upražnjeno mesto nastalo odustajanjem crno-belih.

Videćemo kakva će biti reakcija Košarkaškog saveza Srbije koji je pre nekoliko meseci suspendovao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Partizan i zabranio mu registraciju igrača zbog pristupa Evrokupu, usled čega je klub iz Humske morao da se povuče i prikloni FIBA Ligi šampiona.

Međutim, činjenica je i da je FMP prvo želeo da nastupi upravo u LŠ, ali je FIBA odbila njegov zahtev.

ABA liga će u svakom slučaju imati predstavnike u Evrokupu, to su Budućnost, Cedevita, Olimpija i MZT, dok će uz Partizan Ligu šampiona igrati Mega Leks i Cibona.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.