Partizan nastavlja da posrće, i Spartak slavio u Humskoj

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Mar.2019, 18:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan nastavlja da posrće, i Spartak slavio u Humskoj

Fudbaleri subotičkog Spartaka pobedili su Partizan u Humskoj rezultatom 3:1 u utakmici 27. kola Superlige Srbije. Partizan je došao do ranog vođstva, ali su Subotičani preokrenuli i produbili krizu "crno-belih".

Spartak je ostvario važan trijumf u borbi za plej-of, sada ima 29 bodova koliko i devetoplasirana Vojvodina, dok je Partizan posle trećeg uzastopnog poraza na trećoj poziciji sa 51 bodom, čak >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 17 manje od Radničkog iz Niša.

Nišlije su u istom terminu slavile u Zemunu rezultatom 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Radovan Pankov u završnici utakmice.

Utakmica pred poprilično praznim tribinama u Humskoj počela je velikom ofanzivom Partizana, u trećem minutu je Rikardo Gomeš propustio veliku šansu, da bi samo nekoliko minuta kasnije domaćin dobio penal.

Jedan igrač Subotičana je zahvatio loptu rukom u kaznenom prostoru, sudija Miloš Milovanović nije imao dilemu, a Gomeš bio siguran realizator.

Po postignutom golu igrači Žarka Lazetića krenuli su još ofanzivnije, ali je Spartak vrlo brzo uspeo da izjednači. Igrao se 18. minut kada je Stefan Denković na levoj strani prihvatio loptu, namestio se na desnu nogu i pogodio bliži ugao, kaznivši loše postavljanje golmana Vladimira Stojkovića.

Gosti su uspostavili kontrolu, a Partizan već u prvom poluvremenu ostao bez dvojice standardnih igrača - zbog povreda su morali da izađu N.G. Miletić i Danilo Pantić.

Nerešenim ishodom otišlo se na odmor, po povratku sa pauze Nemanja Nikolić je propustio dobru šansu, da bi kazna stigla u 50. minutu na drugoj strani.

Posle gužve u kaznenom prostoru, lopta se odbila do Dejana Đenića koji je sa ivice peterca zatresao mrežu i doneo Subotičanima preokret.

Nastavak susreta doneo je blagu inicijativu "crno-belih", dobre pokušaje imali su Nikolić, Zakarić i rezervista Zoran Tošić, ali bez većeg uspeha. Spartak je uspeo da odoli i u samom finišu susreta preko Nemanje Obradovića potvrdi trijumf.
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.