Partizan nastavio dominaciju, preko Zvezde do Kupa

Izvor: Sportski Žurnal, 04.Dec.2011, 23:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PartizanCrvena zvezda  12:7 (3:1, 2:1, 4:1, 3:4)
Bazen Banjica. Gledalaca: 1.200. Sudije: Golijanin i Stefanović. Igrač više: Partizan 7 (4), Crvena zvezda 6 (3). Peterci: Partizan 1 (1).
PARTIZAN RAJFAJZEN: Soro, Dedović 1, Mandić 2, Korolija 1, Aleksić 1, Šuranji, Stanković, Radović 1, Čučković, Mitrović 2, Vujasinović 1, Vukićević 3, Živojinović. Trener: Milanović.
CRVENA ZVEZDA VET: Pijetlović, S. Rašović 1, Stojčić, Ivošević, Kljajević, Milijanović, Avramović 1, V. Rašović, Ranđelović 1, Filipović, Vasović 3, Aksentijević 1, Draksimović. Trener: Savić.

Crno–beli nisu dozvolili da se pehar Kupa Srbije preseli sa Banjice. Ubedljivije nego što su mnogi očekivali, u finalu su savladali Zvezdu i 22. put osvojili trofej u ovom takmičenju.
Meč će se manje pamtiti po igri, rezultatu, koliko po atmosferi. Prvi put posle dugo, dugo vremena, na vaterpolo meču u Beogradu oba rivala su imali navijačku podršku sa tribina.
A što se igre tiče, Partizan je od početka imao blagu inicijativu, mada mu je, ipak, trebalo vremena da stvori ozbiljniju razliku.

Oba trenera su forsirala duboke odbrane, s tim što su se bolje snašli napadači Partizana, kako zbog toga što su uputili mnogo više opasnijih šuteva sa spoljnih pozicija, tako i što su lakše razigravali centre.
Posle relativno izjednačenih osam minuta Partizan je ipak stekao dva gola prednosti, a veliku sigurnost šampionu Evrope ulio je gol Dedovića u poslednjoj sekundi prve deonice.

Rezultat je počeo da se lomi u drugoj polovini druge četvrtine. Strahinja Rašović je doveo Zvezdu na „minus 1” (3:2), ali tada je krenula serija Partizana od 4:0. Posle samo minut i po igre u trećoj četvrtini na semaforu je pisalo 7:2, dva gola za redom vezali su Vujasinović i Mitrović.
Vasović je potom sa sredine terena smanjio na 7:3, ali Partizan je potom nastavio da puni mrežu crveno–belih. Vodio je i sa 10:3, 11:4. U finišu su se crno–beli opustili za razliku od Zvezde, koja je tako uspela da ublaži poraz.