Izvor: RTS, 09.Maj.2021, 18:48

Partizan nadigrao Čukarički na Brdu

Fudbaleri Partizana savladali su Čukarički sa 2:0 (1:0) u meču 36. kola Linglong Superlige Srbije.
Partizan je u meču za prestiž opravdao ulogu favorita i stigao do nova tri boda u šampionatu. Čukarički je nakon ovog poraza i pobede Vojvodine izgubio treću poziciju na tabeli.

Partizan je poveo već u prvom minutu, iz prvog napada. Jović je uposlio Uroševića, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je uputio sjajan centaršut u kazneni prostor. Na loptu je naleteo Šćekić i zakucao je u mrežu.
Do odlaska na odmor nismo videli ozbiljnijih prilika. Čukarički je strpljivo čekao svoju šansu, ali je nije dočekao. S druge strane crno-beli su bili zadovoljni trenutnim rezultatom i opreznije su išli ka golu protivnika.
Drugo poluvrem donelo je agresivniju igru domaćina. Čukarički je želeo izjednačenje, napadao je diktirao ritam, stvarao šanse, ali je izostala realizacija.
Sjajnu šansu za izjednačenje domaćin je propustio u 64. minutu. Docić je uputio idealan centaršut. Lopta pogađa Stevanovića, ali odlazi tik uz stativu. Čukarički je stvorio još nekoliko izrazitih prilika, ali nije uspeo da stigne do gola.
U finišu meča Partizan je kaznio sve promašaje domaćina. Slično kao i kod prvog gola. Urošević je centrirao sa leve strane, ovog puta između dva štopera Vujačić glavom šalje loptu u mrežu.
Do kraja meča još nekoliko proluprilika, ali nije bilo promene rezultata.