Partizan izgubio od Liteksa (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 30.Jan.2014, 18:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan – Liteks 2:3 (0:1)
Igralište hotela Susesi. Gledalaca: 100. Sudija:  Pavel Gil (Poljska). Pomoćnici: Pjotr Sadčuk i Krištof Nejman (Poljska). Žuti kartoni: Volkov, Malbašić (Partizan), Cvetanov (Liteks).
Strelci: 0:1– Cvetanov u 29, 1: 1 – Luka u 55, 1:2 – Manolev u 61, 1:3 – Manolev u 70, 2:3 – S. Marković u 80. minutu
PARTIZAN (4-3-3): Lukač, Vulićević, Obradović, Trajković, Volkov – Drinčić, Brašanac, Ilić – Luka, Škuletić, Lazović. (Od 65. minuta: Petrović, Aksentijević, Ivković, Stanković, Gulan – Pantić, S. Marković, Ninković – Malbašić, Fofana, Mutombo).
LITEKS (4-2-3-1): Aleksandrov, Popov, Nikolov, Božinov, Goranov – Slačev, Rumenkov –Cvetanov – Džazunov, Asprilja, Manolo. Igrali su još: Orlinov, Manolev, Galabo, Cvetkov, Kolev, Paskalov, Minčev.
Partizan je izgubio od bugarskog Liteksa sa 3:2 u trećoj pripremnoj utakmici u Turskoj. Liteks je poveo u 29. minutu golom Momčila Cvetanova, a izjednačio je Predrag Luka u 54. minutu.
Novu prednostu bugarskoj ekipi doneo je Miroslav Manolov samo pet minuta kasnije, a isti igrač je povisio na 3:1 u 68. minutu.
Do kraja meča izabranici Marka Nikolića su uspeli samo da smanje rezultat i to golom Saše Markovića u 80. minutu.
Ovo je crno-belima bio prvi poraz, posle dve pobede, na pripremama u Turskoj, a ujedno i poslednji kontrolni meč na prvom delu priprema.

Žurnal na licu mesta: Zoran Stojadinović