Partizan iz Zadra na dno Jadrana

Izvor: BanjalukaLive.com, 17.Nov.2015, 00:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana su u posljednjoj utakmici 10. kola ABA lige poraženi od Zadra sa 65:61. Crno-bijeli su odigrali još jednu utakmicu za zaborav, ali su i pored toga imali priliku da slave u Dalmaciji. Ipak, ponovio se kao i mnogo puta ove sezone, za sve, pa i za Petra Božića, neobjašnjiv pad njegove ekipe, koji Zadar nije mogao a da ne iskoristi. Crno-bijele je pobijedio Ante Delaš, strijelac 27 poena za Zadar. U beogradskom timu najefikasniji su bili Džons sa 16 poena, Vitkovac sa 13 >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << i Milutinović sa 11 poena. Novajlija Džamar Vilson je dobro počeo, postigao sedam poena, a potom se negde "izgubio". Partizan poslije ovog poraza ostaje zajedno sa Sutjeskom najslabiji tim ABA lige, sa skorom od tri pobjede i sedam poraza. Slabo su crno-bijeli ušli u utakmicu, trebala su im četiri i po minuta igre da postignu prvi koš iz igre, ali je novi plejmejker Vilson inicirao seriju od 7:0, posle koje je Partizan prišao na 15:14. Mukotrpno stečen priključak, Božićevi učenici su prosuli u poslednjem minutu prvog perioda, dozvolivši Zadru mini seriju od 6:0. Ako su se crno-bijeli mučili u napadu u prvoj četvrtini, šta reći za drugi period. Bile su to porođajne muke beogradskog tima, a najzaslužniji što se Zadar tada nije više odvojio bio je Vitkovac. On je postigao 10 od 14 poena Partizana u drugom periodu, pa poslije svega viđenog crno-bijeli su mogli da budu zadovoljni sa osam poena minusa koliko su imali na poluvremenu (36:28). Najbolji period u igri crno-bijelih bila je treća četvrtina. Probudili su se Milutinović i Marinković, Džons je uhvatio ritam i Partizan je serijom od 13:2 preokrenuo rezultat. Međutim, ponovio se kraj prve četvrtine. Za nešto više od 20 sekundi Delaš je vezao pet poena i doneo Zadru izjednačenje (51:51). Poslije nevjerovatne trojke Milutinovića pod faulom i nove minijature Džonsa, Partizan je sredinom poslednje četvrtine vodio sa pet porena razlike (54:59). Međutim, bio je to kraj igre beogradskog tima. Za nešto više od pet minuta igre Partizan je uspio samo jednom da šutne na koš iz igre i to neprecizno. Zadar je napravio seriju od 11:2, a jedina dva poena u završnici utakmice crno-bijeli su postigli sa linije slobodnih bacanja i to po jedan poen Cvetković i Džons. Tako je Zadar ni krvi ni dužan stigao do pobjede i potvrdio da igrački kadar nije najveći problem u Partizanu. Mnogo više škripi u struci. Sportska centrala

Nastavak na BanjalukaLive.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BanjalukaLive.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BanjalukaLive.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.