Partizan ispustio pobedu u finišu

Izvor: RTS, 29.Okt.2014, 21:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan ispustio pobedu u finišu

Košarkaši Partizana i dalje ne znaju za pobedu u Evrokupu! "Crno-beli" su pretrpeli treći poraz u Grupi E Evrokupa, pošto je u Jerusalimu izgubili od Hapoela 82:79 (18:20, 24:26, 14:20, 26:13).

Crno-beli su dobro šutirali, uglavnom vodili, a meč su ispustili u završnici. Partizan je pogodio 12 trojki iz 26 pokušaja, dok je za dva šutirao 17/34.

Najefikasniji u beogradskom timu bio je Edo Murić sa 21 poenom. Luka Bogdanović dao je 16, Đorđe Gagić >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 14, a Mihajlo Andrić 12 poena. Hapoel je predvodio Lior Elijahu sa 22 poena.

Partizan je vodio skoro tokom cele utakmice, a u više navrata je imao dvocifrenu prednost, koja je najviše iznosila 11 razlike. Crno-beli su vodili najviše zahvaljujući dobrom šutu.

Hapoel se vratio u poslednjoj četvrtini, kada je zaustavio napade Partizana da bi u poslednjem minutu posle slobodnih bacanja Brejsija Rajta.

Partizan je poveo napad 29 sekundi pre kraja, a Milenko Tepić je asistirao Đorđu Gagiću, koji je pet sekundi pre kraja zakucao za 79:79.

Hapoel je uspeo da iskoristi poslednji napad, pošto je Dervin Kičen postigao koš uz faul. On je iskoristio dodatno slobodno bacanje za 82:79.

Ovako je protekao meč u Jerusalimu:

20.14 - Kraj meča 82:79, novi poraz Partizana u Evrokupu. Crno beli su u dramatičnij završnici poraženi košem Kičena u poslednjoj sekundi meča. Najefikasniji u redovima Parizana bio je Edo Murić sa 21 poenom, Bogdanović je meč završio sa 16 upisanih poena. Sa druge strane veteran Elijahu je odigao je sjajnu rolu postigavši 22, Smit i Džons su upisali po 13 poena. 

19.49 - Partizan vodi 66:56 nakon 30 minuta košarke. Crno-beli su ovu deonicu dobili 20:14. Nakon početne konfuzije u redovima Partizana usledila je fantastična serija od 14:0 koja je rezultirala dvocifrenu prednost.  

19.33 - Počela je i treća četvrtina, prvi napad ima Hapoel. 

19.18 - Poluvreme u Jerusalimu, Partizan na kraju druge deonice vodi protiv Hapoela 46:42. Crno-beli su do prednosti došli pre svega odličnim šutem za tri poena. Luka Bogdanović je postigao 13 poena (4/5 za tri), Tepić i Andrić su uspisali po 9, a Edo Murić 8 poena. Domaće "drži u životu" Elijahu sa 16 poena. 

18.53 - Kraj prve četvrtine, trojkom Luke Bogdanovića u finišu prve deonice Partizan vodi na gostovanju Hapoelu 20:18. 

18.30 - Počeo meč u Jerusalimu, duel dve ekipe koje do sada nemaju niti jednu pobedu u Evrokupu. Petorka "crno-belih" na terenu: Gagić, Milutinov, Tepić, Murić i Milutinović. Hapoel u sastavu: Kičen, Elijahu, Džons, Halperin i Smit.
Pogledaj vesti o: Partizan

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Partizan izgubio, Vujošević davio Andrića (VIDEO)

Izvor: NoviMagazin.rs, 29.Okt.2014

Košarkaši Partizana pretrpeli su treći poraz u Grupi E Evrokupa, pošto su večeras u Jerusalimu izgubili od Hapoela 82:79 (18:20, 24:26, 14:20, 26:13)...Trener crno-belih Duško Vujošević nije imao razumevanja za loše organizovan poslednji napad njegovih izabranika i igru u poslednjim sekundama,...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Bogdanović: Boli poraz, ali rastemo

Izvor: B92, 29.Okt.2014

Košarkaš Partizana Luka Bogdanović rekao je da je razočaran načinom na koji su crno-beli izgubili od Hapoela u Jerusalimu...Partizan je poražen sa 82:79, pa posle tri kola u E grupi Evrokupa ima skor 0-3...Bogdanović je međutim bio zadovoljan izdanjem rekavši da je to pokazatelj da ekipa raste...„Odigrali...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.