Partizan ispustio +21, veliki preokret Mornara!

Izvor: B92, 23.Dec.2017, 17:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana izgubili su u Pioniru od ekipe Mornara iz Bara sa 98:93 u 13. kolu ABA lige

Crno-beli su upisali četvrti poraz u poslednjih pet mečeva na Jadranu i to nakon što su u dvorani "Aleksandar Nikolić" ispustili prednost od čak 21 poena sa početka druge deonice.

"Koban" po domaći sastav bio je njihov bivši centar Uroš Luković, koji je odigrao sjajan meč sa 26 postignutih poena, uz osam skokova i dve asistencije.

Domaćini su na startu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prikazali odličnu igru i retko ko je pomišljao da gosti mogu do velikog preokreta.

Gosti su poveli poenima Uroša Lukovića, da bi Novica Velićković trojkom pokrenuo seriju od 17:0 za crno-bele.

Ekipa Mornara nije uspela da realzuje napad i za 13 minuta igre ubacili su samo 11 poena. Partizan je dominirao u prvom kvartalu, da bi na startu druge deonice došao 20 poena prednosti.

Crnogorci su se probudili u finišu tog kvartala i na odmor smanjili razliku na 13 poena - 50:37. Međutim, Barani su odigrali odlično treću ćetvrtini i ekipi Nenada Čanka ubacili 31 poen.

Seriju Mornara je pokrenuo Luković, a sa linije 6.75 raspucali su se Nidam i Reli-Ros za preokret krajem treće četvrtine 68:65. Usledila je rezultatska klackalica, a Luković zakucavanjem za 89:85 najavio je veliku pobedu Mornara.

Pored pomenutog Lukovića, najefikasniji u ekipi Mornara bili su Reli Rosa sa 21 poenom i Derik Nidam, koji je dodao 17.

Kod Partizana se istakao Patrik Miler i Najdžel Vilijams-Gos po 16, Andrić 15 postignutih poena.

Partizan u narednom kolu gostuje FMP-u, a Mornar dočekuje Mega Bemaks.

KRAJ! Reli-Ros sa linije penala postavlja konačna rezultat i veliku pobedu Mornara 93:98.

40' Uzbudljivo je u Pioniru! Miler zakucava za 90:94, Vranješ siguran sa penala, ali na osam sekundi do kraja Andrić pogađa trojku za 93:96.

40' Trojka Andrića, pa Nidam još jednom trojkom odgovara, a Luković sa linije penala povećava prednost 88:94.

39' Posle pása u reketu sjajni Uroš Luković povećava prednost na 85:89.

38' Andrićeva trojka iz ugla - 85:84, pa trojka Reli-Rosa za 85:87.

37' Ponovo Gavrilović vraća prednost, da bi Luković opet bio precizan sa linije slobodnih bacanja 82:82, a pogocima Mićovića Mornar ponovo vodi 82:84.

36' Luković je polovičan sa linije penala i ponovo je egal 80:80.

36' Greška Derika Nidama i 12. izgubljena lopta Mornara, a na drugoj strani Gavrilović vraća prednost Partizana - 80:79.

35' Neverovatni Nidam ponovo postiže trojku i Mornar opet vodi 78:79.

35' Međutim, Vilijams-Gos sa četiri vezana poena vraća prednost domaćih 76:74.

34' Trojka Mićovića, pa trojk Relija Rosa za novo vođstvo 72:74.

31' Vratio se Novica Veličković, koji je zbog povrede morao da napusti teren, ali na sreću nije ništa ozbiljno.

31' Trojkom Vanje Marinkovića Partizana otvara poslednju četvrtinu - 72:68.

-kraj treće četvrtine-

30' Nova trojka za Barane,Vranješ je bio precizan, a poenima Milera i Gavrilovića (sa linije penala) Partizan ponovo vodi 69:68

29' Najdežl -Vilijams o tablu za izjednačenje 65:65

27' Iz teške pozicije Reli-Ros pogađa za vođstvo Mornara, ali na kratko - precizan je bio Miler, ali je Nidam za tri ponovo utšao Partizan - 63:65

26' Blokada Lukovića, pogodak Mićovića, pa trojka Vranješa za samo tri poena razlike - 61:58!

26' Treći put na ovom meču Luković pogađa za 2+1 - 61:53

25' Bakić uzvraća trojkom, a Šalić poentira pored Lukovića - 61:47. Zatim druga uzastopna trojka Bakića - 61:50

24' Nalet Mornara prekida Miler za tri, pa kontra Veličkovića posle osvojene lopte u reketu za 59:44

23' Loš start Partizana, koji je još jednom dozvolio bivšem centru da realizuje poena za sedmi poen u ovoj čertvrtini - 54:44

22' Raspoložen je Luković protiv svog bivšeg kluba i serijom od 5:0 smanjuje vođstvo 50:42

21' Kao i na startu meča, Luković je ubacio prve poene. Posle ofanzivnog skoka Mićovića i "2+1" Lukovića drugi put na utakmici - 50:40

-kraj druge četvrtine-

20' Poslednji napad Mornar nije uspeo da realizuje pa posle dvadeset minuta igre Partizan vodi sa 50:37

19' Kapiten crno-belih precizan je s polu distance, a ponov je sa linije 6.75 precizan bio Nidam 48:37

19' Period dobre igre Mornara, Nidam je promašio za tri, ali Mićović iz ofanzivnog skoka realizuje poene 46:32

18' Dobar napad Mornara, koji je pokrenuo Reli Ros, a završio je Derik Nidam trojkom, pa je Nenad Čanak zatražio tajm-aut 46:30

17' Raspoloženi su igrači Nenada Čanka, dok na drugoj strani dobru partiju prikazuje Uroš Luković i upisuje svoj deveti poen za 46:25

15' Druga trojka Aleksandra Aranitovića za nastavak dominacije crno-belih nad Baranima 40:23

13' Sjajna akcija i potez Milera, pa trojka Aranitovića naterali su trenera gostiju na još jedan tajm-aut 37:18

13' Koraci, pa treći faul Pecarskog, koji je bio nemoćan u duelu sa mnogo jačim Lukovićem. Bivši centar Partizana kompletirao akciju "2+1" - 32:16

12' Na drugoj strani, Mićović je precizan, ali odmah uzvraća Tanasković 29:11

11' Ofanzivni skok Gavrilovića za najveću prednost i "plus" 20 protiv Mornara - 27:7

Tekstualni prenos meča možete pratiti na našem sajtu:

-kraj prve četvrtine-

10' Miler sa linije penala donosi prednost od +18 za ekipu Partizana posle deset minuta igre - 25:7

9' Konačno i domaćini realizuju napad - Gavrilović na asistenciju Milera pogađa za 23:7

8' Serija grešaka Partizana, nisu uspeli da iskoriste ni četvrti napad, a Barani sa ponovo sa penala dolaze do poena. Siguran je bio Vranješ za 21:7

7' Šalić pravi faul, a Reli- Ros je bio polovičan sa linije penala 21:5

7' Raspoloženi su igrači Partizana, koji su se raspucali u Pioniru i nastavljaju sa realizacijom napada za 21:4

6' Barani su do poena dolazili sa linije penala, Luković nije uspeo da poentira, ali poen posle dužeg vremena Mornaru donosi Borisa Bakića - 17:4

5' Posle uvodnih poena bivšeg centra Partizana Uroša Lukovića, domaćin odgovorio trojkom Novice Veličkovića, koja je pokrenula seriju crno-belih i vođstvo od 17:2