Partizan ima realne šanse da zadrži Živkovića!

Izvor: Sportske.net, 25.Jun.2015, 11:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan ima realne šanse da zadrži Živkovića!

Jedan od najboljih mladih igrača na svetu mogao bi da ostane u Partizanu barem još šest meseci izjavio je trener šampiona Srbije Zoran Milinković.

Trener Partizana Zoran Milinković rekao je u sredu kasno uveče da veruje da će omladinski reprezentativac Andrija Živković i naredne sezone biti fudbaler crno-belih, ali da o tome odlučuje i on sam, kao i njegovi agenti.

"Mislim da su realne šanse da ćemo Andriju zadržati i ove sezone, ali tu ne odlučujemo >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << samo mi. Tu ima tri aspekta - stav kluba, stav njegovih agenata i na posletku stav igrača. U tom trouglu je vrlo važan njegov stav. Andrija je blizu toga da još neko vreme igra u Partizanu", rekao je Milinković.

"Bilo bi dobro i zaista bih mnogo voleo da Živković u Partizanu ostane makar još šest meseci", dodao je on.

Poslednjih dana, nakon omladinskog Svetskog prvenstva na Novom Zelandu na kojem je srska reprezentacija osvojila prvo mesto, u medijima su se pojavile informacije da je za 18-godišnjeg Živkovića zainteresovan veliki broj klubova.

"Andrija je najbolji mladi igrač na svetu i tu nema nikakve dileme, ali zbog toga dolazimo u situaciju da mi sada treba da pariramo bogatim klubovima. Videćemo šta će se dešavati. Praksa je pokazala da rano prodavani fudbaleri nisu uspevali da se izbore s konkurecnijom u inostranstvu", kazao je Milinković.

Pored priče o ostanku Andrije Živkovića trener Zoran Milinković govorio je o angažovanju Brazilca Markinjosa koji bi u klub trebalo da stigne do kraja nedelje!

Novinari su upitali trenera Partizana kako vidi to što Živković, na nedavno završenom Svetskom prvenstvu na Novom Zelandu nije proglašen za najkorisnijeg igrača turnira, iako je bio najbolji igrač šampionskog tima - Srbije, Milinković je rekao da odluka "nije bila fer" da se drugom fudbaleru dodeli priznanje.

"Prosto nije fer, jer je dete to zaslužilo i pokazalo na terenu. Mnogo je Andrija pokazao. I uz dužno poštovanje, on je za koplje bio ispred svih", zaključio je Milinković.

Omladinska reprezentacija Srbije je na Svetskom prvenstvu na Novom Zelandu osvojila šampionsku titulu, a finalu je u subotu savladala Brazil sa 2:1 posle produžetaka.
Pogledaj vesti o: Partizan

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.