Partizan i drugi put savladao Keln u Ligi konferencija

Izvor: Beta, 13.Okt.2022, 21:42

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na stadionu u Humskoj ekipu Kelna sa 2:0, u utakmici četvrtog kola Grupe D Lige konferencija.Domaći tim je do druge uzastopne pobede u Ligi konferencija došao golovima Fusenija Dijabatea u 15. i Rikarda Gomeša u 52. minutu.Večeras se od 21.00 u okviru ove grupe u Francuskoj sastaju Nica i Slovacko.Partizan na prvom mestu Grupe D ima osam bodova, druga je Nica sa pet bodova i utakmicom manje, Keln ima četiri, dok Slovacko iz tri meča ima jedan bod.Eljes Shiri je u petom minutu uputio prvi udarac u okvir gola, a odbranu je upisao golman Partizana Aleksandar Popović.Samo minut kasnije prilika za Partizan nakon prodora Dijabatea u kazneni prostor. Fudbaler iz Malija je asistirao ka Kvinsiju Menigu, čiji udarac brani Marvin Švabe.Nije su dugo čekalo na novu šansu, koju je u gol u 15. minutu pretvorio Dijabate. Loptu je loše ispucao odbrambeni igrač Kelna Timo Hibers, a tu grešku je iskoristio Dijabate, izašao sam pred golmana Švabea i lako ga savladao.Ubrzo nakon gola usledio je prvi prekid, pošto su navijači domaćeg kluba ubacivali pirotehnička sredstva na teren.Utakmica je nastavljena, da bi u 32. minutu ponovo prekinuta iz istog razloga. Izraelski sudija Roj Rajnšrajber odlučio je da ...