Partizan će igrati Ligu Šampiona!

Izvor: Sportske.net, 18.Avg.2016, 19:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan će igrati Ligu Šampiona!

Kako prenosi specijaliovani košarkaški sajt "Sportando", beogradski Partizan će u nastupajućoj sezoni igrati u novoformiraom FIBA takmičenju.

Naime, prema navodima "Sportanda" tri kluba koja su nedavno odustala od Evrokupa će u nastupajućoj sezoni to takmičenje zameniti FIBA Ligom Šampiona.

U pitanju su atinski AEK, poljski Stelmet Zjelona Gora i beogradski Partizan.


Podsetimo, Partizan je od Evrokupa odsutao nakon pritiska FIBA >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << da će im biti zabranjeno registrovanje novih igrača.

U zvaničnom pismu se predsednik kluba Nikola Peković obratio javnosti, obrazloživši odluku kluba da se povinuje zahtevima FIBA.

Ipak, sačekajmo i zvanično saopštenje iz košarkaškog kluba Partizan, kako bi sa sigurnošću znali da će "Grobari" svoje ljubimce u nastupajućoj sezoni moći da gledaju u novoforimiranom takmičenju pod okriljem FIBA.

AEK Athens, Partizan Belgrade and Stelmet Zielona Gora will play in Basketball Champions League

— Sportando (@Sportando) 18. август 2016.
Pogledaj vesti o: Partizan,   Liga Šampiona

Nastavak na Sportske.net...



Povezane vesti

Potvrđeno iz FIBA - Partizan, AEK i Zjelona Gora će igrati Ligu Šampiona

Izvor: Sportske.net, 19.Avg.2016, 14:30

Odustao je Partizan od Evrokupa, a njihovim koracima su takmičenje napustili i atinski AEK i prvak Poljske Stelmet Zjelona Gora. Juče smo pisali da bi sva tri kluba trebalo da se takmiče u FIBA Ligi Šampiona naredne sezone, a danas je sve i ozvaničeno. Samo takmičenje je prošireno...

Nastavak na Sportske.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.