Partizan blistao na oproštaju od Evrope

Izvor: RTS, 12.Dec.2019, 21:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana savladali su Astanu sa 4:1 u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope, čime su se oprostili od kontinentalnog takmičenja za ovu sezonu.
Crno-beli nisu mogli da zamisle bolji početak meča, kojim su se oprostili od Evrope za ovu godinu.

Posle četiri minuta igre, publika je na nogama, pošto je Partizan poveo golom Sejdube Sume.
Iz drugog pokušaja Suma, koji je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << danas produžio ugovor, je smestio loptu u gol.
Već u 22. minutu igre, novi gol crno-belih.
Tošić je iskoristio veliku grešku zadnje linije gostiju, proigrao Sadika, a napadač Partizana povisio na 2:0.
I treći član Partizanovog napada se upisao u strelce do poluvremena.
Takuma Asano je u 26. minutu precizno i dovoljno snažno šutirao da matira golmana Astane za velikih 3:0.
Partizan je spustio gas, naročito posle poluvremena, prepustio loptu gostima.
Vladimir Stojković se povredio u nastavku, a umesto njega priliku je dobio Filip Kljajić.
Crno-beli su imali nekoliko brzih kontranapada, a jedan su iskoristili. Asano je povukao ka golu, dodao do Sadika, koji obilazi golmana i smešta loptu u gol.
Gosti su, potpuno neočekivano, odmah smanjili. Rotariu je centrirao, lopta je zakačila Strahinju Pavlovića i završila u mreži.
U drugom meču u grupi, Mančester junajted je sa 4:0 savladao AZ Alkmar.
Nakon grupne faze, u dalju fazu takmičenja idu Junajted i Alkmar, dok se od Evrope opraštaju Partizan i Astana.
Ovako je protekao meč:
22.48 - Kraj meča.
22.44 - Strahinja Pavlović odličan u skoku posle prekida, ali je Erić odbradio njegov šut glavom.
22.35 - Odličan Asano danas, nova prilika za njega, ali je šutirao preko gola sa ivice kaznenog prostora.
22.34 - GOL! Neočekivano gosti stižu do gola, Rotariu je centrirao, lopta zakačila Strahinju Pavlovića i prevarila Kljajića na golu.
22.30 - GOL! Asano je povukao, asistirao Sadiku koji obilazi golmana i pogađa mrežu za 4:0.
22.22 - Stojković se povredio, moraće van terena. Umesto njega, na golu je Filip Kljajić.
22.17 - Lazar Pavlović je na terenu umesto Sume.
22.09 - Lopta više u nogama igrača Astane u nastavku, Partizan će očigledno usporiti i napadati brzim kontranapadima.
22.00 - Nastavljen je meč.
21.45 - Kraj prvog dela igre.
21.41 - Odličan napad Astane, najbolji do sada, Rotariu je šutirao glavom , ali je Stojković odlično reagovao i sačuvao mrežu.
21.25 – GOL! Ubedljiva prednost Partizana već u 26. minutu, Asano je strelac za 3:0. Sadik je odložio loptu za Japanca, a ovaj se brzo uputio ka golu rivala i potom savladao golmana gostiju.
21.21 - GOL! Veliku grešku Longvinenka iskoristio je Tošić, koji je proigrao Sadika, a ovaj smestio u mrežu.
21.17 - Partizan ima inicijativu i prednost, ali se gosti oslobađaju i pokušavaju da umire igru.
21.06 - Umalo da Sadik uveća prednost Partizana. Prvo je šutirao u Erića, a potom pogodio stativu.
21.04 - GOL! Prva ozbiljnija akcija i Partizan vodi protiv Astane. Suma je šutirao, Erić odbranio, ali je Suma pogodio iz popravnog.