Partizan bez Šćepovića u Turskoj

Izvor: B92, 13.Feb.2012, 19:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan bez Šćepovića u Turskoj

Fudbaleri Partizana otputovali su u ponedeljak na drugi deo zimskih priprema koje će odraditi u Antaliji.

"Crno-beli" će u Turskoj odigrati pet pripremnih mečeva u kojima će akcenat biti uigravanje tima, mada se ona nije osetila na bazičnim pripremama u Izraelu (tri lake pobede).

U avionu za Antaliju nije bilo napadača Marka Šćepovića koji je zbog obnovljene povrede kolena otišao na pregled u Nemačku. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Trener Avram Grant će na turskoj obali Mediteranskog mora raditi sa 27 igrača tokom 12 dana. Smeštaj će biti najpre u hotelu "Maks Rojal”, a potom u "Riksosu”. U oba su uslovi za rad izvanredni, a zakazano je i pet test mečeva sa sledećim protivnicima:

15. februar – Černomerec Odesa (Ukrajina)

18. februar – Horsens (Danska)

19. februar – Šahtjor Donjeck (Ukraijina)

21. februar – Điangsu Seinti Nanjing (Kina)

24. februar – Dinamo Moskva (Rusija)

"Glavni akcenat na pripremama u Hercliji bio je na razvoju brzinske izdržljivosti, pre svega, sa malim dodatkom aerobne izdržljivosti. Ovo je najteži deo priprema, koji su momci odradili super korektno. Veoma je bitno i da nas je vreme poslužilo, što nam je omogućilo da posao uspešno odradimo i sprovedemo sve što je bilo zacrtano pre odlaska u Hercliju. Nismo mnogo menjali sistem rada, pošto je ’šef’ napomenuo da se odlično radilo i pre njegovog dolaska i da nema potrebe mnogo da se menja. On je dodao neke svoje ideje i napravili smo dobar miks, koji smo kolegijalno sproveli u delo. Na tri odigrane utakmice ’trčanje’ je bilo na visokom novou, što je znak da smo dobro radili, a pomoću GPS-a smo vršili merenja na najtežim treninzima, pa smo bili u prilici da dobijemo egzaktne pokazatelje spremnosti. Ceo proces rada je sproveden kroz rad sa loptom (čuvenih 5 na 5, integralni treninzi"), što je posebno važno, jer to psihološki lakše ’pada igračima’. Pokazatelj spremnosti je i mali broj sitnih povreda, bez povrede mekih tkiva, iako smo u utakmicama imali čvrste protivnike na suprotnoj strani”, analizirao je dosadašnji rad kondicioni trener Miša Filipović.

Zbog loših vremenskih uslova u Beogradu, igrači srpskog šampiona su proteka dva dana trenirali u "balonu” u Šumicama, ali to nije poremetilo pripreme.

"Odradili smo dva treninga visokog intenziteta u 'balonu’, kako bismo održali nivo spremnosti. U Antaliji ćemo raditi ’glazuru’ kroz dve stvari u smislu fizičke pripreme: povećanje brzinsko-eksplozivnih sposobnosti (kraće distance, eksplozivnost, skokovi, sprintevi"), kao i odigravanje mečeva sa dosta jakim protivnicima. Pored nabrojanog, veoma bitno je uraditi dobar oporavak i taktičko uigravanje. Ako momci budu kroz ove utakmice dali sve od sebe, neće biti nikakvih problema za nas, bar što se fizičke spreme tiče”, istakao je Filipović.

Povratak u Beograd predviđen je za 25. februar, a nastavak sezone počinje 3. marta kada će Partizan gostovati Novom Pazaru.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.