Partizan bez Evrope, ubedljiv poraz od Bešiktaša

Izvor: Beta, 30.Avg.2018, 22:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u Ligu Evropa, pošto su večeras u Istanbulu u revanš utakmici baraža izgubili od Bešiktaša sa 3:0, te su tako poraženi ukupnim rezultatom 4:1.Partizan i Bešiktaš su prošlog četvrtka u Beogradu u prvoj utakmici baraža igrali nerešeno 1:1.Bešiktaš je večeras na punom stadionu Vodafon park poveo golom Pepea u 37. minutu, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade vremena Oguzan Ozjakup povisio na 2:0, a konačan rezultat postavio je Pepe u 69.Beogradski crno-beli pružili su slab otpor Bešiktašu, koji je gotovo od početka meča imao potpunu kontrolu, ali je do prednosti došao tek u 37. minutu, i to posle prekida koji je izveo Rikardo Kvarežma sa desne strane. Najbolje se u šesnaestercu snašao Pepe i sa oko pet metara savladao Vladimira Stojkovića.Delovalo je da će Bešiktaš s minimalnom prednosti otići na pauzu, ali se situacija ipak promenila u prvom minutu sudijske nadoknade vremena kada je Ozjakup posle sjajne kombinacije sa Kajlom Larinom izašao sam ispred Stojkovića i po drugi put ga matirao na utakmici.Početak drugog poluvremena pripao je Partizanu, koji je zaigrao nešto otvorenije i agresivnije. Imala je ekipa Zorana Mirkovića šansu da smanji zaostatak u 56. minutu, ali je Danilo Pantić posle ...