Partizan: Petrić, Nađ ili Tomić

Izvor: B92, 09.Maj.2013, 18:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan: Petrić, Nađ ili Tomić

Upravni odbor Fudbalskog kluba Partizan suzio je na sednici u četvrtak na tri imena broj kandidata za mesto sportskog direktora, saznaje B92.

Kandidati da naslede Ljubišu Tumbakovića su Gordan Petrić i Albert Nađ, a potencijalni kandidat je i bivši sportski direktor Ivan Tomić. .

Glavni favoriti su Petrić i Nađ, dok je Tomić eventualna opcija. On je već obavljao funkciju sportskog direktora, ali je 2009. godine napustio klub zbog neslaganja sa upravom, kao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Petrić. Nađ je već nekoliko godina član uprave kluba.

Čelnici Partizana su na sednici potvrdili i da će tim početkom jula učestvovati na turniru u Varšavi, kao i da će letnje pripreme obaviti na Zlatiboru i u Sloveniji.

Na dnevnom redu bio je i predstojeći "večiti" derbi (18. maja) i organizacija istog, koji će skoro sigurno odlučiti ko će biti šampion Srbije za sezonu 2012/2013.

Kandidati: Bivši igrači i članovi uprave kojom su bili nezadovoljni

Gordan Petrić je četiri godine nosio dres Partizana (1989-1993), da bi se 2007. godine vratio u klub i obavljao funkciju generalnog sekretara, sve do 2009. godine kada je napustio Humsku nezadovoljan vođenjem kluba.

Albert Nađ je u dva navrata igrao za "crno-bele" (1992-1996. i 2002-2007), da bi se po penzionisanju 2009. postao član uprave kluba. Prethodnih godina bio je koordinator sportskih sekcija Partizana.

Ivan Tomić je takođe dva puta bio član srpskog šampiona (1993-1998. i 2004-2007), da bi po penzionisanju bio imenovan na poziciju sportskog direktora. Bio je najzaslužniji za dovođenje tri možda i najbolja stranca u istoriji kluba iz Humske (Žuka, Almami Moreira i Lamin Dijara), ali je i on napustio tim zajedno sa Petrićem 2009. nakon sukoba sa upravom na čelu sa Draganom Đurićem.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

PARTIZAN: Kandidati za direktora su...

Izvor: Mondo, 09.Maj.2013

Albert Nađ, Gordan Petrić, pa i Ivan Tomić, saznaje MONDO nakon sednice Upravnog odbora crno-belih...Predsednik Partizana Dragan Đurić rekao je, posle iznenadnog odlaska Ljubiše Tumbakovića sa mesta sportsog direktora, da će novi čovek na toj funkciji biti imenovan na kraju tekuće sezone...Ipak,...

Nastavak na Mondo...

Partizan - Nađ prvi ''pik'' za direktora?

Izvor: Sportske.net, 09.Maj.2013

Uprava Partizana razmatrala imena potencijalnih kandidata za novog sportskog direktora koji će od leta naslediti Ljubišu Tumbakovića. U prvi plan izbila tri imena - Albert Nađ, Gordan Petrić i Ivan Tomić.

Nastavak na Sportske.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.