Partizan nakon preokreta pobedio Molde

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Avg.2019, 09:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana pobedili su nakon preokreta 2:1 (1:1) norveški Molde u prvoj od dve utakmice za plasman u Ligu Evrope.

Molde je poveo golom Bolija u 43. minutu. Izjednačio je sjajnim pogotkom Suma u 45. Pobedu Partizanu doneo je Tošić u 84. minutu.

Izabranici Sava Miloševića posle preokreta uspeli su da obezbede trijumf i da s golom prednosti putuju na revanš u Norvešku.

Molde je prvi došao do gola u 43. minutu, kada je Matis Boli savladao golmana >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Partizana Vladimira Stojkovića.

Vođstvo Norvežana trajalo je samo dva minuta, jer je već u sledećem napadu Sejduba Suma iskoristio asistenciju Zorana Tošića i izjednačio na 1:1.

Konačan rezultat postavio je Tošić u 84. minutu, pošto se najbolje snašao u kaznenom prostoru.

Debitanski nastup u crno-belom dresu imao je Izraelac Bibras Natho, najnovije pojačanje.

Iako je meč zvanično trebalo da bude odigran bez prisustva publike, s dozvolom Uefe na tribinama stadiona u Humskoj bilo je 5.780 dece starosti do 14 godina iz škola fudbala sa teritorije cele Srbije.

Revanš se igra za sedam dana u Moldeu.

Partizan:

Stojković, S.Pavlović, Vujačić, Tošić, Sadik, Zdjelar, Šćekić, Suma, Urošević, Miletić, F.Stevanović.

Molde:

Kraninks, Bjornbak, Gabrielsen, Foren, Volf, Džejms, Knudson, Husein, Aursnes, Haraldseid, Hestad.

Meč je sudio Viktor Kašai (Mađarska).

Tok meča:

2' - Prvi korner na utakmici za Molde.

5' - Odmeravanje snaga, Pavlović i Zdjelar kreiraju napad Partizana.

7' - Šut Stevanovića, brani Kraninks.

8' - Pokušaj šuta Sadika ka golu Moldea, siguran golman Norvežana.

12' - Šut igrača Moldea, brani Stojković.

13' - Igrači Partizana sigurniji na sredini terena, Molde vreba šansu iz kontre.

18' - Korner za Partizan.

23' - Šut Zdjelara pored gola posle polukontre koju je povukao Suma.

28' - Inicijativa Partizana preko leve strane, Norvežani su se povukli na svoju polovinu terena.

30' - Slobodan udarac za Partizan na oko 30 metara od gola, bez opasnosti po gol Moldea.

32' - Knudson se žali na povredu, biće zamenjen. Menja ga Boli.

35' - Intervencija Vujačića na desnom beku, aut za Molde.

38' - Centaršut igrača Moldea sa desnog krila, siguran Stojković.

40' - Dobra prilika za Partizan nakon slobodnog udarca, ali pomoćni sudija svira ofsajd.

43' - GOL! - Polukontra Bolija po levom krilu, ulaz u šesnaesterac i šut od stativu u gol. Molde vodi 1:0.

45' - GOL! - Centaršut Tošića u šesnaesterac, Suma je primio loptu i sjajnim golom izjednačio rezultat.

45' - Tri minuta produžio je mađarski sudija prvo poluvreme.

48' - Kraj prvog poluvremena.

Drugo poluvreme:

46' - Ožegović ulazi u igru, izlazi Sadik.

47' - Korner za Partizan, bez opasnosti po gol Moldea.

49' - Žuti karton za Džejmsa nakon prekršaja nad Vujačićem.

55' - Igrači Moldea su zatvorili prilaze golu, fudbaleri Partizana organizuju napad na sredini terena.

59' - Opasnost po gol Partizana, Šćekić interveniše ispred Džejmsa.

61' - Šut Džejmsa iskosa sa desne strane, brani Stojković.

62' - Izmena u Partizanu, ulazi Asano, izlazi Stevanović.

67' - Korner za Partizan, nije lopta stigla do Šćekića.

68' - Korner za Molde, pa još jedan, nakon intervencije Uroševića.

70' - Izmena u Moldeu, izlazi Volf, ulazi Elingsen.

71' - Boli i Zdjelar dobijaju žuti karton zbog međusobnog koškanja.

73' - Izlazi Suma, izmena u Partizanu, ulazi Natho.

76' - Period oštre igre, sa više prekršaja.

77' - Igrači Partizana grade igru na sredini terena.

78' - Odličan prodor Asana, centaršut po zemlji u šesnaesterac, Ožegović promašuje loptu.

79' - Velika šansa za Asana, prebacuje gol.

84' - GOL! Tošić postiže gol za Partizan. Urošević nakon prodora dodaje loptu Tošiću koji postiže gol sa ivice peterca. Partizan vodi 2:1.

85' - Izmena u Moldeu, izlazi Boli ulazi Mostrom.

86' - Odlična intervencija Stojkovića, brani šut igrača Moldea.

90' - Mađarski sudija produžuje drugo poluvreme za četiri minuta.

93' - Tošić ima loptu, ali ne stiže pas do Uroševića.

94' - Kraj utakmice.

Partizan je susret igrao bez publike zbog kazne, ali je UEFA dozvolila prisustvo deci do 14 godina iz škola fudbala sa teritorije cele Srbije.
Pogledaj vesti o: Savo Milošević

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...