Partizan-Lijetuvos Ritas 76:85 (kraj)

Izvor: Večernje novosti, 18.Nov.2014, 23:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana nisu uspeli da u dvorani "Pionir" zabeleže drugu pobedu i da se osvete litvanskom timu za prethodni porazIzgubili su od Lijetuvos ritasa sa 85:76 i tako se verovatno oprostili od plasmana u narednu fazu Evrokupa.Izgubili su pre svega zbog odličnog šuta za tri gostiju, kao i činjenice da nisu uspeli da pronađu rešenje za njihovog centra Antanasa Kavalijuskasa koji je postigao čak 23 poena, od čega 13 u prvom >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << poluvremenu.Crno-belima nije pomogla ni velika podrška sa tribina. PRVA ČETVRTINANikako Partizan na početku utakmice nije mogao da pronađe igru u ofanzivi, što su i te kako gosti znali da iskoriste. Kao što je to i „običaj“ kod litvanskih ekipa, odlično su šutirali za tri poena i stekli prvu dvocifrenu prednost (12:2).Jedine poene do tada za domaći tim je postigao Edo Murić i to sa linije penala. Tada je malo veću odgovornost na sebe preuzeo Milan Mačvan i sa pet poena smanjio vođstvo rivala (7:14), a zatim je dobio pomoć u vidu Murića i Milutinova i tako pomogao ekipi da „istopi“ prednost protivnika na svega „minus dva“ (12:14). nastavili da „tope“ i da u drugu četvrtinu uđu sa svega dva poena manjka (16:18).DRUGA ČETVRTINANi jedan ni drugi tim na startu druge četvrtine nisu uspevali da pronađu put do koša. Skoro tri minuta nisu uspeli da postignu poene, a onda su taj „post“ prekinuli Jusikevičijus, sa penala i Gecevičijus.Zatim je Trevis doneo gostima ponovo nešto veću prednost (24:16). Dobra vest za Partizan je u tom momentu bilačetvrta lična greška Veleike.Sredinom ovog dela su gosti imali kontru, koju nisu iskoristili, sevnula je kontra na drugoj strani, Mčavan je postigao koš, a zatim je Andrić pogodio prvu trojku za svoj tim (pre toga su promašili osam dalekometnih šuteva). Taman kada se činilo da Partizan stiže, zaustavili su šut za tri poena gostiju, naterali ih da ulaze u reket, dogodilo se upravo suprotno. Ritas je pokauao da ume da pogađa i iz reketa i zahvaljujući Kavalijuskasu došao do prednosti (35:27).Na drugoj strani je Mačvan drugom trojkom Partizana smanjio na „minus pet“, ali je neverovatni Kavalijuskas nastavio seriju, a podatak da je ubacio čak 13 poena za poluvreme dovoljno govori. TREĆA ČETVRTINABolje su gosti započeli drugo poluvreme i preko Gecevičijusa (trojka), Jusikevičijusa i Trevisa napravili seriju i došli do „plus devet“ (43:34). Na sreću, mladi Marinković je pogodio šut van linije 6.75 i vratio ekipu „u život“. Međutim, tada je usledila serija grešaka francuskog plejmejkera Borisa Daloa, prvo je poslao loš pas u kontra napadu, zatim promašio polaganje, a zatim napravio i faul na šutu Gecevičijusa, što je bio znak za Duleta Vujoševića da ga izvede iz igre.Sve te greške je tim iz Litvanije iskoristio, vratio dvocifrenu prednost i poveo sa 49:37. Buđenje Partizana je nagovestio Tepić koji je pogodio dve trojke i smanjio na šest poena zaostatka (45:51). Smirila je domaća ekipa igru rivala koji su promašivali trojke, pa su tako uspeli da smanje zaostatak i da u poslednju deonicu uđu sa podnošljivih šest poena manjka. ČETVRTA ČETVRTINAPonovo je početak deonice priopao ekipi Ritasa koja je preko Kavalijuskasa i Gecevičijusa (trojka) uvećali prednost. Nikako nisu košarkaši Partizana uspevali da pronađu pravu igru u napadu, a to su Trevis i Orelik novom trojkom kaznili i doneli svom timu novu dvocifrenu prednost (75:62).Dodatni problemi za crno-bele su sredinom poslednje deonice bili peta lična greška Nikole Milutinova i četvrta Milenka Tepića. Sve to su dalekometnim šutevima surovo kažnjavali gosti i došli do najveće prednosti na meču (78:64). Tada je Đorđe Gagić agresivnošću prvo postigao dva poena sa linije penala, a zatim ukrao loptu, obezbedio napad svom timu posle koje je Andrić postigao trojku, a zatim i Murić zakucao i vratio Partizan „u igru“.To nije dozvolio sjajni centar Kavalijuskas koji je jedan od najzaslužnijih za četvrtu uzastopnu pobedu svog tima kojom je svojoj ekipi obezbedio prolazak dalje.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.