Izvor: FudbalSrbija.net, 18.Okt.2014, 20:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Strelac:Drinčić 77 minut.

Partizan: Lukač – Volkov, Stanković, B. Ilić, Vulićević – Ćirković, Drinčić (Marković 90′), S. Ilić (Pantić 71′), Grbić (Živković 56′) – Lazović, Škuletić

Crvena zvezda: Rajković – Lazić, Mijailović, Pavićević, Pečnik – Kovačević, >> Pročitaj celu vest na sajtu FudbalSrbija.net << Bosančić (Avramovski 80′), Ristić (Katai 80′), Gavrić, Lazović – Jović (Rakić 65′)

Derbi je počeo odličnim napadom domaće ekipe preko Škuletića,da bi gosti uzvratili u kontranapadu preko Mijailovića.Brzo nakon toga prekid utakmice u desetom minutu zbog dima od bakljade „Grobara“ na južnoj tribini.Partizan je u potpunoj ofanzivi u prvih dvadesetak minuta,i Rajković se ističe dvema odbranama,najpre udarca Ćirkovića a potom i Škuletića.Nakon toga Zvezda uspostavlja ravnotežu i propušta idealnu priliku  preko Jovića koju možete pogledati ovde:

Nakon ove ,Jović propušta još jednu odličnu priliku u 36 minutu nakon asistencije Bosančića i rezultat na poluvremenu je 0-0.

Na početku drugog poluvremena Škuletić je probio po levoj strani, ušao u kazneni prostor bez čuvara, odlučio je da proigra Lazovića na penalu, ali je lopta išla iza leđa našeg reprezentativca, a Mijailović je usput stigao da ga omete. Još jedna prilika za istog fudbalera u 53 minutu kada beži odbrani Zvezde ali šut ide preko gola.Nakon toga još jedan prekid zbog bakljade,i utakmica će očigledno trajati mnogo duže od predviđenog vremena.

U 66 minutu sporna situacija,bar po mišljenju igrača domaćeg tima kada lopta udara u lakat Bosančića u kaznenom prostoru,ali Mažić ništa ne svira.

Igrao se 73 minut kada je Živković prošao po boku i uputio centaršut po zemlji ka Škuletiću,koji uklizava i šutira,ali mladi Rajković je na visini zadatka.A onda,u 77 minutu velika radost za navijače domaće ekipe kada Drinčić pokazuje koliki je veliki majstor za slobodne udarce i sa ivice kaznenog prostora sjajno šutira,i Rajković od siline udarca boksuje loptu u sopstvenu mrežu.

Do kraja meča još jedna dobra prilika za Partizan u 85 minutu kada Savo Pavićević pravi veliku grešku i kao na „tacni“ ostavlja loptu Škuletiću,ali Rajković ovog puta odlično reaguje.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan

Nastavak na FudbalSrbija.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta FudbalSrbija.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta FudbalSrbija.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.