PLATINI SMIRUJE NAŠE HULIGANE

Izvor: Kurir, 17.Feb.2011, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PLATINI SMIRUJE NAŠE HULIGANE

Francuz rešava srpske probleme. Predsednik UEFA Mišel Platini najavio je da će u naredne dve nedelje posetiti Srbiju i Hrvatsku kako bi pokušao da reši goruće probleme u vezi sa divljanjem ekstremnih navijača. On će najpre obaviti razgovore u Zagrebu, a potom je planiran dolazak

Francuz rešava srpske probleme.

Predsednik UEFA Mišel Platini najavio je da će u naredne dve nedelje posetiti Srbiju i Hrvatsku kako bi pokušao da reši goruće probleme u vezi sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << divljanjem ekstremnih navijača. On će najpre obaviti razgovore u Zagrebu, a potom je planiran dolazak u Beograd, gde će s najvišim državnim funkcionerima razgovarati o izgredima huligana i kako da se tome stane na put.

Podsećanja radi, najveći srpski klubovi Partizan i Crvena zvezda proteklih godina su plaćali mnogo kazni zbog izgreda svojih navijača, a crno-beli su 2007. godine čak izbačeni iz evropskih takmičenja zbog incidenta u Mostaru, na meču protiv Zrinjskog.

Nažalost, ni tako drastična kazna nije smirila srpske huligane, koji su pre nekoliko meseci divljali u Đenovi, pred utakmicu reprezentacije Srbije sa selekcijom Italije.

Zbog ovog incidenta meč je prekinut, utakmica registrovana službenim rezultatom za domaći tim (3:0), a „orlovi“ naredni meč protiv selekcije Severne Irske igraju bez prisustva publike. Pre toga, navijači Partizana su na smrt pretukli navijača Tuluza Brisa Tatona, zbog čega je 17 osoba osuđeno na 240 godina zatvorske kazne.

(S. R.)
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Večiti derbi,   Zvezda - Partizan

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.