Ništa od rekorda Partizana: Vojvodina sa penala do trofeja u Kupu (VIDEO)

Izvor: Večernje novosti, 24.Jun.2020, 23:43

Zavesu na fudbalsku sezonu u Srbiji u Nišu su, pobedom posle penal serije, spustili novosadski crveno-beli protiv Partizana Fudbaleri Vojvodine osvojili su Kup Srbije, pošto su večeras u finalu u Nišu na penale pobedili Partizan.Rezultat je posle regularnog dela i produžetaka bio 2:2, a Vojvodina je na penale pobedila sa 4:2.Strelci za Vojvodinu u penal seriji bili su Aranđel Stojković, Miodrag Gemović, >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Mladen Devetak i Stefan Đorđević.Bibras Natho i Filip Stevanović su dali golove za Partizan, a Uroš Vitas i Saša Zdjelar su promašili penale.Vojvodina je imala dva pogotka prednosti, a strelci su bili Miljan Vukadinović u 38. i Petar Bojić u 55. minutu.Partizan je ipak uspeo da izjednači i uvede utakmicu u produžetke.Prvo je gol dao Filip Stevanović u 81. i potom Strahinja Pavlović lepim pogotkom udarcem iza leđa u šestom minutu nadoknade.Vojvodini je to drugi trofej pobednika nacionalnog kupa u istoriji.PRVO POLUVREMEUtakmica je počela napadom Vojvodine, koja u prvom poluvremenu napada ka golu ispod severne tribine, na kojoj su, u Nišu tradicionalno, smešteni navijači Partizana. U 4. minutu prvi pokušaj imali su Novosađani. Drinčić je izveo slobodan udarac malo iskosa sa leve strane, sa oko 25 metara, ali je lopta otišla pored gola.Novosađani su za nijansu korektniji rival u prvih 10 minuta susreta, ali prividnu inicijativu nisu materijalizovali konkretnijom situacijom pred golom Stojkovića. U 11. minutu najbolja prilika u dosadašnjem toku meča i to za Partizan. Kada je delovalo da Vojvodina ima minimalnu terensku nadmoć, "sevnula" je polukontra crno-belih. Sadik je dobio loptu po levoj strani, ušao u kazneni prostor i između dva igrača Vojvodine uspeo je da "zavrne" loptu ka petercu, gde se našao Asano. Ipak, Japanac je za pola koraka kasnio, pokušao je uklizavanjem da savlada Rockova, koji je, ipak, bio dobro postavljen i uspeo je da interveniše.Partizan sve više "steže obruč" oko defanzivaca Vojvodine. U 25. minutu Sadik, koji je najaktivniji fudbaler u dosadašnjem toku meča, pripretio je "lalama", napravio je nekoliko driblinga u petercu Novosađana, koji su, ipak, uspeli da ga osujete u nameri da ugrozi Rockova.U 32. minutu Savo Milošević je bio prinuđen da napravi prvu promenu. Umesto Lazara Markovića, koji je stručnom štabu prijavio povredu, na terenu je Filip Stevanović.GOOOL - VOJVODINA VODI OD 37. MINUTA U jeku napada Partizana, Novosađani su došli do prednosti. Veliku grešku napravio je Strahinja Pavlović, koji je izgubio duel na ivici kaznenog prostora sa Mrkaićem. Napadač Vojvodine je proigrao Bojića, koji je, u pokušaju da šutne, asistirao Vukadinoviću, kojem nije bilo teško da zatrese praznu mrežu crno-belih iz peterca.U poslednjem, drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, Asano je imao odličnu priliku. Natho ga je uposlio na ivici kaznenog prostora, Japanac je primio loptu, okrenuo se ka golu, ali je izuzetno loše šutirao iz veoma dobre pozicije sa 16 metara. Odmah potom je Danilo Grujić odsvirao kraj prvog poluvremena.DRUGO POLUVREMENa pauzi je Milošević u svlačionici ostavio Šćekića i Ostojića, a u igru su ušli Suma i Vitas. U 47. minutu priliku je imao Sadik. Šutirao je snažno, iskosa sa dense strane, sa desetak metara, ali je Rockov uspeo da interveniše. Velika prilika za Vojvodinu u 50. minutu. Mrkaić je ušao u kazneni prostor, zalomio je Vitasa, potom i Pavlovića i kada se činilo da mu preostaje lakši deo posla, veoma loše je šutirao sa šest, sedam metara, daleko pored gola.Već u sledećem napadu još bolja prilika za Sadika. Suma je poslao loptu u prazan prostor, visoki napadač Partizana je glavom došao do nje ispred defanzivca Vojvodine. Rockov je izašao skoro do ivice kaznenog prostora, a Sadik je, u pokušaju da ga lobuje, šutirao golmanu Vojvodine u ruke.GOOL - VOJVODINA DUPLIRALA PREDNOST U 56. MINUTU Kao i u prvom poluvremenu, u jeku napada Partizana Vojvodina trese mrežu Stojkoviću. Ponovo je "krivac" za gol rivala bio Strahinja Pavlović, koji je ovoga puta izgubio duel od Bojića. Fudbaler Vojvodine je ušao u sredinu kaznenog prostora, Stojković je istrčao u pokušaju da skrati ugao, a Bojić je sa pet metara šutirao golmanu crno-belih kroz noge za veliko slavlje Novosađana.Nekoliko trenutaka pre gola, Lalatović je napravio prvu izmenu. Umesto Mrkaića u nastavku meča igraće Devetak. U 66. minutu druga izmena u Vojvodini. Gemović je zamenio strelca prvog gola Vukadinovića.STATIVA U 68. minutu se ztresla stativa Vojvodine. Vitas je šutirao odlično sa preko 25 metara, Rockov je bio savladan, ali ga je, ovoga puta, sačuvala stativa.U 72. minutu Bojan Matić je zamenio Asana. Posle Saničanina, u 77. minutu žuti karton dobio je i Bojić. Minut kasnije Suma zbog povrede napušta teren, a do kraja meča će igrati Lazar Pavlović.GOOL - STEVANOVIĆ VRAĆA NADU PARTIZANU U 80. minutu Filip Stevanović pogađa mrežu Rockova i donosi "paklen" finiš finala Kupa. Sadik je na ivici kaznenog prostora odlično proigrao mladog ofanzivca Partizana, koji je loptu primio grudima i pre nego što je ona pala na zemlju poslao je u malu mrežu gola Vojvodine.U 82. minutu Lalatović pravi dvostruku izmenu, Čovića i Bojića zamenili su Zukić i Stojsavljević. Minut kasnije je još jednom zapretio Stevanović. Šutirao je mladi fudbaler crno-belih sa dvadesetak metara, a Rockov je vrhovima prstiju "izvadio" loptu ispod preček i poslao je u korner. U 87. minutu Vitas dobija žuti karton. Igraće se šest minuta nadoknade vremena, a u prvom je Rockov još jednom izašao kao pobednik iz duela sa Sadikom. Nikola Drinčić dobija žuti karton zbog zadržavanja vremena. GOOOL - PAVLOVIĆ SE ISKUPIO ZA SVE KIKSEVE U NIŠU Mladi štoper je fenomenalnim golom u poslednjem minutu nadoknade vremena "okajao" sve grehe iz dosadašnjeg toka meča. Korner je izveden sa desne strane, Pavlović je probao glavom, lopta je ostala u prostoru oko njega, i onda je budući defanzivac Monaka "makazicama" zatresao mrežu Rockova.Utakmica je završena, slede produžeci.PRVI PRODUŽETAKPrvi produžetak je počeo napadom Vojvodine. U devetom minutu prvog produžetka Sadik se izborio za slobodan udarac na ivici kaznenog prostora, ali je Natho šutirao visoko preko gola. Filip Stevanović dobija žuti karton u 102. minutu. Završen je prvi produžetak, osim slobodnog udarca Natha, nije bilo ničega vrednog pomena na terenu. Partizan je imao terensku inicijativu, ali bez konkretne završnice.DRUGI PRODUŽETAKPočeo je drugi produžetak. U 119. minutu žuti karton dobija Strahinja Pavlović. Utakmica je završena, penali će odlučiti o pobedniku Kupa.PENALI0:1 Natho pogađa prvi penal u seriji.1:1 Aranđel Stojković trese mrežu, iako je golman Vladimir pogodio stranu.1:1 Vitas šutira preko gola.2:1 Gemović "Panenkom" vara Stojkovića i donosi prednost Vojvodini.2:2 Filip Stevanović Rockova šalje u jednu, a loptu u drugu stranu.3:2 Devetak pogađa gornji levi ugao Stojkovićeve mreže.3:2 Zdjelar pogađa prečku i lopta odlazi preko gola.4:2 Đorđević pogađa gol, Vojvodina osvaja Kup.SASTAVI TIMOVA:VOJVODINA: Rockov - Andrić, Bralić, Saničanin, Đorđević - Stojković, Drinčić - Vukadinović, Bojić, Čović - MrkaićPARTIZAN: Stojković - Miletić, Pavlović, Ostojić, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Marković, Natho, Asano - Sadik
Pogledaj vesti o: Fudbal,   Saša Đorđević