Izvor: Press, 01.Nov.2012, 10:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ninković oborio rekord Jovetića
Fudbaler Partizana Nikola Ninković postao je sa 17 godina, 10 meseci i 12 dana najmlađi kapiten u istoriji "crno-belih".
Talentovani igrač beogradskog tima ušao je u istoriju "crno-belih" u 64. minutu meča u kupu protiv Borca kada je kapitensku traku preuzeo od Marka Šćepovića. On je za devet dana oborio prethodni rekord koji je držao Stevan Jovetić.
- Vreme je da Džigi preuzme odgovornost, posle svega što je prošao u poslednje vreme. To je >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << moja odluka, a možda ga to i smiri i vrati u normalne tokove - rekao je trener Partizana Vladimir Vermezović.
Inače, Ninković važi za veoma talentovanog, ali i temperamentnog momka i igrača koji se u nekim prilikama i ne ponaša u skladu sa svojim godinama (otimanje za penal, gestikuliranje ka navijačima, česte rasprave na terenu...).
I na kraju, Ninković jučerašnji dan sigurno neće pamtiti po dobrom, pošto se njegov tim obrukao pred svojim navijačima i eliminisan je iz kupa (1:2).









