Nikolić: Šta nam vredi Totenhem, ako ne pobedimo Čukarički

Izvor: Sportal.rs, 12.Sep.2014, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nikolić: Šta nam vredi Totenhem, ako ne pobedimo Čukarički

Trener fudbalera Partizana Marko Nikolić kaže da je predstojeća prvenstvena utakmica sa Čukaričkim "prioritet nad prioritetima" i da ne želi da njegova ekipa razmišlja o meču sa Totenhemom, u grupnoj fazi Lige Evropa.

- Svima mora da bude prioritet nad prioritetima utakmica sa Čukaričkim. To je neugodna ekipa koja je u poslednje dve godine zaslužila apsolutni respekt i kao klub i kao tim. Moramo da budemo

koncentrisani na taj duel i na na našu ligu, jer šta >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << nam vredi Totenhem ako na našem terenu izgubimo ili odigramo nerešeno protiv Čukaričkog - rekao je Nikolić na konferenciji za novinare u

Beogradu, prenosi Beta.

Fudbaleri Partizana  u subotu od 19.30 na svom stadionu igraju protiv Čukaričkog, utakmicu petog kola Super lige Srbije. Partizan je prvi na tabeli sa 12 bodova, a Čukarički je četvrti sa osam bodova i pored Partizana i Crvene zvezde jedina je neporažena ekipa u prvenstvu.

- To je možda najbolje organizovana ekipa u Srbiji i može svima da služi za primer. Njihovo najveće oružje je brz napad i kontranapad i toga treba posebno da se čuvamo. Oni su najteži protivnik koji

može da nam dođe u ovom trenutku.

Nikolić je istakao da je za Darka Brašanca verovatno gotova polusezona. On se povredio prošle nedelje tokom utakmice mladih reprezentacija Srbije i Italije, kada je slomio rebro i oštetio

plućnu maramicu.

- Brašanac će nam mnogo nedostajati. On i Drinčić su nam činili bedem pred golom, a sada jedan od njih neće biti tu i to ćemo morati da nadoknadimo. Imamo problema i sa Andrijom Živkovićem, koji je povredio prednju ložu igrajući za reprezentaciju i njegov nastup u sutrašnjoj utakmici je neizvestan.

Nikolić je istakao da je dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacije najmanje odgovarala Partizanu, ali da je njegova ekipa dobro radila za to vreme.

- Bili smo u jako dobroj seriji rezultata pred pauzu i ona je nama najmanje odgovarala. Za ovih devet dana imali smo dobar ritam treninga, doduše sa malom grupom igrača, ali mislim da smo obavili dobar posao.

Fudbaleri Partizana u četvrtak od 19 časova kao domaćini igraju protiv Totenhema, utakmicu prvog kola Grupe C u Ligi Evropa.

- Očekuje nas ižuetno težak period u narednih 20 dana, kada ćemo odigrati sedam utakmica, četiri u prvenstvu, dve u Ligi Evropa i jednu u Kupu. Igrači će to morati da iznesu na najbolji način. Usvakoj utakmici će najjači sastav izaći na teren.

(Foto: MN Press)

Nastavak na Sportal.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportal.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportal.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.