Izvor: Politika, 07.Apr.2012, 23:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nema nedodirljivih
Iako je Partizan favorit u 209. derbiju, trener košarkaša Crvene zvezde Pešić veruje da je na parketu sve moguće
Dva poslednja duela u Superligi pokazali su da je forma košarkaša Crvene zvezde u padu. Poraz od Radničkog i tesna pobeda protiv Mega Vizure, međutim ne zabrinjavaju trenera Svetislava Pešića pred 209. derbi s Partizanom. Iako je tri duela ove sezone rival dobio, iskusni strunjak >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << nije opterećen statistikom, uveren da će trud koji ulažu on i njegov tim dati rezultata.
– Nema predaje, u košarci je sve moguće. U ovoj ligi nema tima kog ne možemo da dobijemo, kao što ima i onih koji će nama uzeti meru. Utakmice između Zvezde i Partizana uvek donose dodatnu motivaciju i koncentraciju, ali to ne mora da bude ključ uspeha. Važna je ukupna igra, taktički prilaz, rešenja u odbrani i napadu. Ne bi trebalo da razmišljamo o pobedi ili porazu već isključivo kako da ono što smo vredno trenirali prikažemo na parketu. Moramo da verujemo u ono što radimo i cilj, a rezultat će doći – istakao je Pešić.
Prebijanje Amerikanca Omara Tomasa u jednom beogradskom klubu, bez obzira koliko su svi na Malom Kalemegdanu okrenuti derbiju, remeti pripreme, a pitanje je da li će iskusno krilo biti u sastavu. Bilo kako bilo, Pešić najavljuje dobru utakmicu.
– Očekujem da će svi akteri biti na nivou derbija, pa i sudije. Mi ne možemo da se pohvalimo konstantnom formom, ali i Partizan je poražen u Kragujevcu, što znači da nema nedodirljivih.Oni nisu tim koji je navikao da previše gubi, pogotovo u srpskom miljeu i očekujem njihovu reakciju. Biće to sudar dva različiza tima i koncepta. Tražim od igrača da pokažu objektivne mogućnosti i ništa više – rekao je trener Crvene zvezde.
M. S.
objavljeno: 08.04.2012




