Najbolji bloker NCAA u reketu Partizana

Izvor: Mondo, 29.Jul.2018, 14:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najbolji bloker NCAA u reketu Partizana

Potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine trebalo bi da potpiše trogodišnji ugovor sa crno-belima.

Foto: Guliver/Getty Images/Garrett Ellwood

Mladi i neiskusni igrači sa američkih univerziteta ovog leta se nalaze u fokusu Partizanovog sportskog sektora!

Posle Markusa Pejdža, koji doduše ima dve sezone staža u razvojnoj ligi, crno-beli su se pri popunjavanju pozicija pod košem okrenuli momcima koji nisu prošli na ovogodišnjem draftu i u potrazi >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << su za prvim profesionalnim angažmanom.

Australijski centar Džok Lendejl je praktično "gotova stvar", a sasvim blizu Humske 1 je i bosanskohercegovački krilni centar Ajdin Penava (21 godina, 206 cm).

Prema nezvaničnim informacijama, Partizan mu je ponudio trogodišnji ugovor.

Penava je rođen u Sarajevu i počeo je karijeru u KK Spars. Nakon što je sa juniorskom reprezentacijom BiH osvojio četvrto mesto na Evropskom prvenstvu 2015, odlučio je da ode u SAD.

Tri godine proveo je na univerezitetu Maršal, a najbolja mu je bila 2017/18, tokom koje je beležio 15,6 poena, 8,5 skokova, 1,9 asistencija i impresivnih 3,9 blokada po meču, što je bilo dovoljno za titulu najboljeg blokera u NCAA ligi.

Prošle sezone je na tri utakmice udario protivnicima po devet "rampi"!

Penava je posle drafta igrao Letnju ligu za Vašington Vizardse. Prethodno je trebalo da bude u seniorskoj reprezentaciji BiH za utakmice kvalifikacija za Svetski kup 2019, ali je selektoru Dušku Vujoševiću otkazao poziv zbog školskih obaveza u SAD, uz obećanje da će se u budućnosti redovno odazivati.

Partizan je osim Pejdža i dvojice pomenutih visokih igrača angažovao plejmejkera Alekseja Nikolića i krilo Radeta Zagorca.



Izvor: YouTube/MagicVagberg
Pogledaj vesti o: Partizan

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.