NLB: Novo Mesto - prvo mesto za Partizan

Izvor: S media, 12.Mar.2011, 20:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana pobedili su Krku u Novom Mestu rezultatom 72:62 i tako kolo pre kraja NLB lige praktično obezbedili prvo mesto pred završni turnir u Ljubljani.

Crno-beli su od starta utakmice preuzeli kontrolu i tokom gotovo svih 40 minuta imali prednost, koja je na kraju iznosila 10 poena.

Partizan je prvih 10 minuta dobio rezultatom 26:16 i već tada najavio da je stigao po pobedu, a najbolji >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << akter kod crno-belih u prvom poluvremenu bio je Dušan Kecman.

Todorić: Poraz od Igokee je luksuz

NLB: Zvezda navija za Partizan

Jovanović: Zadar nam je bio dužan

Krka je u drugoj četvrtini uspela da smanji na pet razlike na poluvremenu (38:33), a odlučujući period utakmice bio je period od 27. minuta do kraja trećeg dela igre, kada je Partizan serijom 6:0 prvo poveo devet razlike, te potom četvrtinu sa osam - 55:47.

Sve što je ekipa Aleksandra Džikića uspela da uradi u poslednjih 10 minuta jeste da u dva navrata smanji na šest razlike, ali raspoloženi Kurtis Džerels je na drugoj strani imao odgovor.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Džerels sa 18, Kecman sa poenom manje, te Džejms Gist sa 11 poena i pet skokova.

U redovima Krke, Kristofer Buker je postigao 16, a Dušan Đorđević 14 poena.