Izvor: SrbijaDanas.com, 19.Apr.2017, 16:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NEMA VIŠE DILEME: Sve je JASNO, evo šta ČEKA Partizan u Evrokupu naredne sezone (FOTO)
Oglasili se čelnici takmičenja.
Evrokup će sledeće sezone izgledati drugačije nego ove, ali će pobednik ponovo imati direktan prolaz u Evroligu, saopštio je Andrea Basani, direktor takmičenja. Evrokup se sa 20 širi na 24 kluba, a jedno od mesta pripada i Partizanu, koji je to pravo stekao plasmanom na tabeli ABA lige, koju će uz crno-bele u tom takmičenju predstavljati i Cedevita i Budućnost. Partizan je i prošle sezone bio prijavljen za Evrokup, čak >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << i žreban za takmičenje, ali se povukao posle pretnji KSS da će biti suspendovan.
EuroLeague manager Andrea Bassani says EuroCup will keep the format with 24 teams. Italian clubs back with 2 spots https://t.co/F3tGkw9j72 pic.twitter.com/9Om3TZToJQ
— Sportando (@Sportando) 19. април 2017.
Poznato je da će Italija imati dva sigurna učesnika, za razliku od prošle sezone u kojoj nije bilo nijednog kluba sa Apenina. U narednom periodu biće obavljeni pregovori sa turskim klubovima koji su ove sezone igrali FIBA Ligu šampiona, a ne Evrokup. Sigurno je da će Španci imati maksimum četiri kluba u narednoj sezoni, osim ako se ne desi da vajld kard dobije Darušafaka i Španija ostane sa četiri kluba u Evroligi. Četiri kluba bi trebala da ima i VTB liga, a Bundesliga tri. U Evrokupu se nadaju da će privoleti i dva francuska kluba u takmičenje.
KO TO TAMO PEVA: Fudbaler Partizana trčao za klupskim busom na „Marakani“! I to ne bilo koji (GALERIJA)
Basano je najavio da će se konačan spisak učesnika Evrokupa za narednu sezonu znati do kraja maja, a problem takmičenju predstavlja činjenica da je FIBA Liga šampiona višestruko uvećala premije za klubove i omogućila im brojne benefite, pa će biti velika bitka oko toga kom će se carvstu klubovi privoleti. Mamac Evrokupa klubovima je prolaz u Evroligu, ali prošle sezone nisu uspeli da ostvare sve zacrtane ciljeve.
PAKLENI PLAN DENVERA: Nagetsi OVAKO žele Jokića da ODVOJE od reprezentacije (FOTO)
Nastavak na SrbijaDanas.com...






