NE MOŽE BEZ SKANDALA: Matijašević odbio da se rukuje sa Janićem, Partizan uzvratio Zvezdi

Izvor: SrbijaDanas.com, 01.Apr.2023, 22:38

Ponovo tenzije.

Odbojkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu 3:1 (22:25, 29:31, 30:28, 21:25) u drugom meču prve runde plej-ofa Superlige i odveli seriju u majstoricu.

Posle prvog duela i velikih tenzija između dva trenera i ovaj meč nije mogao da prođe bez skandala. Na kraju meča je strateg Crvene zvezde Nikola Matijašević odbio da pruži ruku kolegi Bojanu Janiću.
No, ajmo malo o odbojci. Napet i neizvestan duel pripao je crno-belima.

Zvezda je tokom prvog seta bila bolji rival i činilo se da će osvojiti uvodni deo meča. Ipak, sjajnom serijom u samoj završnici Partizan je došao do vođstva. Furiozno su zaigrali momci Bojana Janića i serijom 12:5 slomili večitog rivala u prvom setu.

U nastavku još drame. Partizan je došao i do drugog seta i to rezultatom 31:29 i činilo se da imaju psihološku prednost i da će počistiti crveno-bele. No, nisu se predavali domaći i uspeli su da smanje rezultat.

Četvrti set je bio sličan prvom. Zvezda je imala početno vođstvo, a ponovo je Partizan bio taj koji je sjajno finiširao set i zakazao majstoricu.