Izvor: B92, 20.Feb.2014, 15:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mirković: Đurić nedostojan kluba
Bivši čelnik FK Partizan Zoran Mirković smatra da Dragan Đurić nije dostojan tok kluba i da je on nazadovao bez obzira na rezultate.
Đurić je i pored ličnih problema odlučio da ostane na čelu kluba do isteka mandata, a u međuvremenu je sva ovlašćenja preneo na potpredsednike.
"Sve sam lepo rekao pre četiri godine i stojim i dan danas iza toga. Otišao sutra ili ostao još 20 godina u Partizanu. Dragan Đurić je nedostojan funkcije predsednika tako velikog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kluba i nema dalje", rekao je Mirković za "Sport".
"Možda on može da pomogne u nekom drugom obliku, na neki drugačiji način, ali pozicija na kojoj je apsolutno mu ne pripada ni po kom parametru. Zato sve te odluke Upravnog odbora možete da okačite mačku o rep. Jer, svi oni znaju s kim imaju posla, ko je i šta je Dragan Đurić, a opet plivaju u tim vodama", dodao je Mirković.
Bivši štoper crno-belih napominje da se upravo zbog toga i povukao iz kluba pre četiri godine, sa pozicije potpredsednika.
"Bili smo u klubu, ljudi iz moje generacije i ja, ti ljudi su procenili da nismo potrebni i nema problema. Sada nas potežu samo kada treba nešto reći protiv, iako su tada mnogi ćutali i klimali glavom. Moja glava je posle svega toga mirna. Đurić je dugo u Partizanu, ne želim da nipodaštavam ničiji učinak, ali ako realno sagledate činjenice, vidite gde je klub bio, a gde je sada - to je smešno za Partizan. Ako neko ima drugačije mišenje i smatra da je to pravi izbor - skidam kapu i pozdravljam. Ovo je moje mišljenje i stojim iza njega" zaključio je Zoran Mirković.
Pogledaj vesti o: Partizan





