Izvor: B92, 07.Jan.2011, 01:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Milović i zvanično u Dinamu Tirana
Albanski prvoligaš Dinamo iz Tirane saopštio je da će Milovan Milović član Vojvodine provesti u tom klubu šest meseci kao pozajmljen igrač.
Milović je za beogradski Sport izjavio da mu je "drago što će igrati sa zemljacima Putinčaninom i Brkićem".
"Dva kluba su se sve dogovorila, na meni je da odigram najbolje što mogu. Sporazum je da u Dinamu budem pozajmljen do kraja sezone a da na leto potpišem ugovor uz odgovarajuće obeštećenje Vojvodini," >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao je Milović za beogradski Sport.
Pored nekadašnjeg fudbalera čačanskog Borca, Partizana, Javora iz Ivanjice, Bežanije i OFK Beograda u Dinamu su još dvojica fudbalera iz Srbije, Marko Putinčanin, nekada igrač Zemuna i Bežanije i Mladen Brkić, svojevremeno igrač Železnika, OFK Mladenovca i ČSK Pivare.
Dinamo, branilac titule, trenutno je na petom mestu sa devet bodova zaostatka u odnosu na vodeći Fljamurtari iz Valone.
U albanskoj prvoj ligi trenutno je 16 fudbalera iz Srbije a najpoznatiji su nekadašnji kapiten Crvene zvezde Ivan Gvozdenović, sada član Tirane, Marko Jovanović koji je igrao u Vojvodini, Banatu i kulskom Hajduku, danas igrač Vlaznije iz Skadra i Kruševljanin Marko Đorđević, danas uzdanica Skenderbega iz Korče (Gorice).







