Milojević pred derbi: Partizan ima svoj inat

Izvor: B92, 02.Mar.2023, 14:53

Milojević pred derbi: Partizan ima svoj inat

Trener Crvene zvezde Miloš Milojević rekao je da njegova ekipa neće potceniti Partizan, uprkos slabijoj formi svog protivnika i stanju u kojem se oni nalaze.

Zvezda dočekuje Partizan u petak od 19 časova u 169. "večitom" derbiju na stadionu "Rajko Mitić".

Crveno-beli >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << imaju 13 bodova više od najvećeg rivala koji je u poslednjih desetak dana doživeo dva debakla (Mladost 0:4, Šerif 1:3), još jedan kiks u Humskoj (Radnički 1:1) i ispao iz Lige konferencija.

Usledila je ostavka trenera Gordana Petrića, te imenovanje Igora Duljaja samo nekoliko dana pred derbi, te je shodno svemu tome domaći tim veliki favorit.

"Jesu u situaciji u kojoj jesu, ali nikada ne treba potceniti Partizan. Imaju svoju tradiciju, svoj inat. Ne mogu da prihvatim da oni imaju veću motivaciju od nas bez obzira na bodovnu prednost i situaciju na tabeli. Ne mislim da se rešava sada, jer ima 16, 17 kola do kraja, puno bodova je u igri. Sve ovo nam daje samopouzdanje, ali imamo obavezu prema navijačima i prema sami sebi. Idemo da pobedimo utakmicu", započeo je Milojević.

"Jesmo favorit, malo se to potencira previše. Mislim da je to posledica rezultata. Nikada u fudbalu ne dobijate ništa. Postoji da 95 minuta morate da imate zalagenje i iz toga izađete kao pobednik".

Crveno-beli nemaju većih problema sa povređenim igračima.

"Imamo par znakova pitanja, virus, malo neke stvari koje su normalne u ovom periodu, ali nitša ozbiljno. Imam veliku grupu igrača, bez obzira o kome se radi. Tih 11 plus 10 koji su na klupi su najbolji što imamo u tom trenutku i moraju da odgovore zadacima".

Bodovna razlika će svakako rasteretiti crveno-bele, bar sa strane imperativa osvajanja bodova.

"Ne bih rekao da mi olakšava u pripremi jer su promenili trenera. Može puno puta da bude šok terapija, da se malo tbiju, zategnu. Znamo profile njihovih igrača. Svaki trener donese nešto novo, energiju... Ne gledam na pripremu utakmicu u odnosu na bodovnu razliku. Nikada to nismo gledali, pa nećemo ni sada. Imamo pristup koji je iz utakmice u utakmicu i da svakog trenutka podignemo nivo naše igre. Nekada igramo jako dobro, nekada nam uslovi ne dozvoljavaju. Nadam se da će teren sutra biti dobar, da neće iti puno kiše".

"Osećam se kao da sam ovde četiri godine bez obzira što sam bio i u inostranstvu. Jedino je pritisak sada veći. To je utakmica prestiža i za narod i za sve i slažem se da mnogo puta izostane predstava, da nema mnogo lepote jer je to važnost i opterećenje za igrače da moraju. Mora se i ne mora se. Morate da se rodite i umrete, to je jedino što morate u životu. Pokušaćemo da budemo spremni na rovovsku borbu. Nikada se ne krijem od odgovornosti. Neko kaže da nas je ofanzivna igra koštala u Evropi, ali ne možete jedno da pričate, a drugo da radite. Uvek sam za to da se igra dobar fudbal, ali najvijači su najsrećniji rezultatom. Moramo te komponente da uskladimo".

Milojević ističe da Crvena zvezda ne može kvalitetno da se priprema za evropsku scenu u domaćem prvenstvu.

"Ne možemo da se spremamo za Evropu ovde, uz dužno poštovanje svih. Mi ovde ni protiv koga nismo podređeni, isto je bilo i na pripremama. Što neće biti slika protiv najboljih evropskih ekišpa. Fali nam jačih utakmica, biće i taj plej-of u domaćem prvenstvu, pa će i tu biti kvalitetnij. Treba nam četiri kvalitetna protivnika iz liga petice na leto, pa da vidimo gde smo i šta smo. Razmišljam o prvoj sledećoj utakmici, Partizan, pa TSC i tako dalje".

Aleksandar Pešić nije u golgeterskoj formi.

"Kažete da nema sreće, a taj gol je bio baš sreća. Zalažete se, radite i onda se pojavi takva sreća. Kad uđu u seriju golova, onda to ide, kad neće, onda neće. Pitanje je vremena kada će svoju efikasnost podići na najviši nivo, a kada se to desi onda će i neki šutevi koji ne idu u gol završavati u mreži".

Ovo je Milojevićev drugi derbi, dok će njegov kolega s druge strane debitovati, kao trener, ali ima dosta igračkog iskustva.

"Kada sam dolazio, bilo je da mogu da izgubim prednost. Sada kažu: 'Oni ne mogu ništa da izgube, samo ja mogu da izgubim. Tako da, u derbiju izgleda postoji samo jedan gubitnik, a to sam ja, kada se to pre derbija napravi. Isto je i meni i njemu. On ima odgovornost za svoje igrače i navijače, ja za svoje. Igor Duljaj je mnogo puta igrao u derbijima, ja sam tu bio kao saučesnik. Mora da se napravi jedan dobar balans zalaganja, ali ne treba da bude tako da igrači izađu s vezanim nogama i u stresu. Kad meč krene mnogo malo možete tu da rešite, to je 3-5%. Pogledajte istoriju, to bude momenat inspiracije nekog pojedinca".

"Mladost ima jedan sistem igre koji nije prirodan. Ne možemo da igramo na kontru protiv Partizana na našem terenu. Ne možete da budete brod predvodnik srpskog fudbala i da igrate reaktivan fudbal. Možemo da budemo malo povučeni kada nas neko pritisne, ali mi želimo da budemo ti koji dominiraju. A ako smo pogledali taj meč, jesmo, verujem da su i igrači gledali i uživo i naknadno".

Donosi li novi trener promene u igri Partizana?

"Ne mislim da će promeniti 10 igrača, svestan je koji su njegovi kvalitetni igrači. Možda bude promena sistema. Znam s kojim je trenerom radio u Šahtjoru, znam tog trenera. Može da nas iznenadi, ali moramo da se fokurisamo na sebe".

Veruje li u šok-terapiju?



"Svakako da može svojom energijom i poznavanjem svojeg spektakla derbija da napravi šok terapiju. Ima tu prednsot jer je bio u sistemu Partizana i poznaje igrača. Malo vremena ima da uspostavi svoju viziju igre, to ne može da se reši za 3-4 treninga. Raduje me što dobro radimo, dočekujemo derbi pred nadam se punom Marakanom i da se mi pitamo kod svoje kuće".


Milojević ne voli kalkulacije.

"Krenete utakmicu s jednim bodom u džepu. Italijani kažu imate taj jedan evro u džepu, probaj da zaradiš tri. Ako bude nerešeno, nikome ništa. Nije smak sveta, ali u pripremi utakmice nam to nije cilj – da uzmemo bod na gostujućem terenu. To nam nije bio cilj ni u Evropi. Ne volim kalkulacije, posebno kad imamo sve u svojim rukama. Da nemamo, pa hajde".

Sve osim pobede je neuspeh?

"Ne bi bio neuspeh, ali bi bio gorak ukus. Želimo da dobijemo, to pričamo otkako sam došao. Cilj od kluba je da budemo prvi 26. maja. Dobro idemo ka tom cilju i svaku utakmicu idemo da pobedimo. Poslendjih godina smo razmazili javnost jer pobeđujemo dosta, ali to je dobra navika i nadam se da ćemo je zadržati", završio je Milojević.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.