Izvor: RTS, 11.Avg.2015, 13:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Milinković: Spektakl u Novom Sadu
Strateg Partizana Zoran Milinković očekuje prelep ambijent i odličnu utakmicu između Vojvodine i Partizana u Superligi. Verujemo da ćemo imati šta da vidimo na terenu, rekao je Milinković.
Trener Partizana Zoran Milinković očekuje zanimljivu utakmicu u Novom Sadu protiv Vojvodine, ali i novu pobedu svoje ekipe.
"Prvo, čestitam Vojvodini na dosadašnjim rezultatima i odličnim igrama >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u Evropi. Ipak, i Partizan igra dobro i sve to ukazuje na sadržajan meč. Očekujemo pun stadion, kvalitetnu utakmicu, verujemo da ćemo imati šta da vidimo na terenu", rekao je Milinković na konferenciji za novinare.
Partizan u četvrtak kao gost igra s Vojvodinom u utakmici petog kola Superlige Srbije.
"Poznajem tu ekipu, imaju dobar koncept, čvrstinu, a i igrače napred koji prave razliku... Sve ukazuje na jednu dobru i sadržajnu utakmicu, zbog profila igrača očekujem utakmicu gde će biti golova", ocenio je Milinković.
On je naveo da nema kadrovskih problema i da će svi igrači biti spremni za meč u Novom Sadu.
"Svi su u opticaju za meč, Miroslav Vulićević je lakše povređen, ali biće spreman za utakmicu. S maksimalnim ambicijama idemo u Novi Sad, želimo da Partizan odigra što bolji meč i da osvoji nova tri boda", dodao je trener Partizana.
Milinković je rekao da je moguće da će na tribinama stadiona "Karađorđe" sigurno biti i onih koji će koji će biti negativno nastrojeni prema njemu i igraču Partizana Umaruu Abubakaru.
"Imam poštovanje prema klubu gde sam radio, za koji sam igrao. Ne možemo da utičemo na to, naše je da se nosimo sa tim i da istrpimo", objasnio je Milinković.
Utakmica sa Vojvodinom je prvobitno trebalo da se igra u sredu, ali je pomerena za četvrtak na zahtev Novosađana, a potom je i odložen i meč protiv Rada koji je bio na programu predstojećeg vikenda.
"Razumna je odluka da se utakmica sa Radom odloži. Od kada smo počeli igramo u ritmu sreda-subota... Da se razumemo, mi se ne žalimo, imamo fond igrača koji to može da isprati, ali utakmice su jako blizu i mislim da će nam koji dan više za pripremu za evropska iskušenja dobro doći", kazao je Milinković.
Upitan da li Vojvodina može do titule u Superligi, Milinković je rekao da je to teško proceniti posle nekoliko odigranih kola.
"Tim koji bude najstabilniji, po pravilu osvaja krunu. Određenu prednost u odnosu na druge u ovom momentu ima Partizan, ali ima još mnogo da se igra... Videćemo šta će doneti plej-of, podela bodova i ko će na kraju uzeti titulu", rekao je Milinković.
Partizan u utorak igra prvi meč plej-ofa za plasman u Ligu šampiona protiv ekipe BATE Borisov. Beloruska ekipa je u ponedeljak igrala protiv Dinama, a ekipa iz Minska je pobedila sa 1:0.
"Ono što smo videli nije nas iznenadilo u smislu nekog stila koji BATE igra, ali hajde da odigramo prvo sa Vojvodinom... Ne očekuje se lak meč u Novom Sadu, svesni smo toga. Kada prođe Vojvodina razmišljaćemo o Evropi", kazao je Milinković.
Fudbaler Partizana Nemanja Petrović rekao je da će crno-beli dati sve od sebe da dođu do pobede u Novom Sadu.
"Po mom mišljenju, imamo najbolji tim u ligi, Partizan uvek ide na pobedu. Ova utakmica je posebna, idemo Vojvodini koja je nošena dobrim rezultatima u Evropi, biće prelep ambijent. Svi smo spremni i zdravi, očekuje nas derbi i daćemo sve od sebe da pobedimo", ocenio je Petrović.
Utakmica između Partizana i Vojvodine igra se u četvrtak od 20.00 u Novom Sadu.












