Metalac slavio protiv Partizana u dramatičnoj završnici

Izvor: Nezavisne Novine, 03.Okt.2015, 00:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VALJEVO - Košarkaši Metalca pobijedili su večeras u Valjevu ekipu Partizana sa 67:64 (14:23, 14:14, 28:13, 11:14), u posljednjoj utakmici 1. kola regionalne ABA lige.

Domaćin se bolje snašao u dramatičnoj završnici susreta i izborio trijumf poenima Marka Jošila nepune dvije sekunde prije kraja.

Imao je Partizan priliku da iskoristi napad prije zvuka sirene, ali je Vanji Marinkoviću iskliznula lopta >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << prilikom prijema iz auta.

Oba tima igrala su sa mnogo oscilacija; crno-bijeli su bili ubjedljiviji u prvom poluvremenu, ali su se Valjevci razmahali u nastavku i preokrenuli rezultat.

U posljednjoj četvrtini vođena je potpuno neizvjesna borba. Međutim, izabranici Petra Božića nisu bili skoncentrisani u odlučujućim trenucima, pa je Metalac zasluženo došao do bodova.

Domaćina su predvodili Kutlešić sa 15, Malešević sa 14 i Jošilo sa 11 poena, dok su u Partizanu najefikasniji bili Cvetković sa 13 i Vitkovac sa 11 koševa.

Ranije danas u duelu debitanata u regionalnom takmičenju Tajfun je slavio protiv Sutjeske - 71:68 (16:20, 15:18, 20:15, 20:15), dok je Cedevita rutinski nadigrala Igokeu - 67:56 (16:12, 20:9, 17:23, 14:12).

Odigrano u četvrtak: Crvena zvezda - Mega Leks 76:70, Budućnost - Krka 81:65, Olimpija - MZT Skoplje 91:76, Zadar - Cibona 62:53.

U mečevima 2. kola ABA lige već u subotu sastaju se Crvena zvezda - Budućnost (17 sati) i Krka - Zadar (19), u nedjelju igraju Mega Leks - Partizan (17), MZT Skoplje - Metalac (19), Cibona - Tajfun (19) i Sutjeska - Cedevita (21), a u ponedjeljak Igokea - Olimpija (21).