Manga digao na noge 4.500 Pančevaca

Izvor: Sportski Žurnal, 19.Okt.2011, 20:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinamo - Partizan 0:1 (0:1)
Pančevo – Gradski stadion. Gledalaca: 4.500. Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo). Strelac: Manga u 11. minutu.
DINAMO: Krstić, Nikolajev, Pavlović, Štopulj, Popović, Kračunov, Nikolov, Pešterac, Kovačević, Savanović, Arbutina. Igrali su još: S. Luković, Rakić, Lazić, Andonovski, Mećavin, Milošević, Ž. Luković.
PARTIZAN: Ilić, Miljković, Anderson, Stanković, Lazevski, S. Marković, Manga, Babić, Jevtić, Jovančić, Dijara. Igrali su još: Ni. Petrović, Arsenijević, Milovanović, Ne. Petrović, Đoković, Georgijević.

Pred 4.500 gledalaca, Pančevci su ugostili šampiona države. U meču humanitarnog karaktera svih 90 minuta domaćin je pružio dostojan otpor. Ipak, gosti su se vratili kući kao pobednici.
Odluka je pala u 11. minutu, krilni napadač crno-belih, David Manga driblingom se oslobodio čuvara i lako savladao golmana Krstića.
Partizan je u 24. minutu mogao da udvostruči vođstvo. Kračunov je u kaznenom prostoru srušio napadača Vladimira Jovančića sudija Anđelovski je opravdano pokazao na belu tačku, međutim, Dijara je slabo šutirao, pa mu je Krstić odbranio penal.

Gosti su imali inicijativu, a do kraja prvog poluvremena ponovo je zapretio Manga. Reprezentativac Centralnoafričke republike je šutirao iz slobodnog udarca, a lopta je završila pored stative.
U nastavku meča treneri su izmenili kompletne timove, ali promene rezultata do kraja nije bilo.
Za prijateljski meč u Pančevu zaslužna je organizacija 'Otvorena vrata', a prihod od prodatih ulaznica namenjen je programu vantelesne oplodnje.