Maksić iz sedmerca za pobedu Partizana

Izvor: Sportski Žurnal, 07.Dec.2011, 22:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Požarevac – Partizan 30:31 (14:17)
Požarevac – Dvorana: SC Požarevac. Gledalaca: 800. Sudije: Rajić i Dragomirović (Beograd). Sedmerci: Požarevac 3 (3), Partizan 3 (2). Isključenja: Požarevac 14, Partizan 14 minuta.
POŽAREVAC: Babić (4 odbrane), Glišić, Delibašić, Čupić 4, Kovačević 9 (3), Jelić 2, Knežević, Čavaljuga 8, Petrović 1, Dimić, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Ranković, Nedeljković, Vučković, Živković (10 odbrana, 1 sedmerac), Pljevaljčić 5.
PARTIZAN: Vasić, Milošević 4, V. Ilić, Mandić 3, Radanović 1, Dimitrijević 4, Maksić 7 (2), Milić (14 odbrana), Radivojević, Babić, N. Ilić 5, Milinić, Kostadinović 4, Mešter 3, Marsenić, Potić.
Igrač utakmice: Nenad Maksić (Partizan).
Semafor: 2:0 (4), 8:8 (15), 10:10 (20), 12:15 (26), 17:21 (38), 25:26 (50), 27:27 (55).

Drama u finišu. Partizan se provukao kroz iglene uši u Požarevcu. Ostalo je sedam sekundi do kraja susreta i napad Partizana. Mandić je izveo slobodan udarac, loptu je dodao do Kostadinovića, koji se kao šilo probio do šesterca i nad njim je napravljen prekršaj. Dosuđen je sedmerac, a na semaforu je bio 60. minut. Kapiten Maksić smireno je izveo najstrožu kaznu i rešio susret za pobedu Partizana – 31:30.
Dobro su  domaći otvorili susret, poveli 2:0 i imali minimalnu prednost da bi kod rezultata 8:8 bio dosuđen sedmerac za crno–bele. Maksić je šutirao, a Živković odbranio. U sledećem kontranapadu vihorni Kostadinović je doveo crno–bele u prvo vođstvo – 9:8 (17. minut).
U nastavku, trener Brković je samo u fazi napada ubacivao u vatru Maksića i Mandića, tek toliko da domaći ne uhvate priključak. Pokušao je trener Todić i sa dva pivotmena, ali je ubrzo odustao od te taktičke varijante.
Bez obzira na sve, Požarevljani su se hrabro i muški borili da bi u 50. minutu uhvatili priključak, tada je Kovačević poravnao na 27:27, onda je Babić odbranio dva zicera i ušlo se u neizvesnu rezultatsku klackalicu. Zadnjih pet minuta bilo je pet izjednačenja, a onda je u zadnjem minutu kod rezultata 30:30 Kostadinović bio u protivnapadu, ali Babić mu je odbranio šut.
MERKUR O. SUPER LIGA
Jedanaesto kolo: Rudar – Crvena zvezda 30:28 (14:13), Požarevac – Partizan 30:31 (14:17). Odloženo: Radnički – Kolubara 22.12. i Naisus – Vojvodina 14.12.
Deseto kolo: Kolubara – Naisus 28:28 (12:12).

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.