Makazice Kosovića, Partizan ubedljiv

Izvor: B92, 12.Mar.2016, 15:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Makazice" Kosovića, Partizan ubedljiv

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali Voždovac 3:0 (2:0), u derbiju 26. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su već u prvom poluvremenu rešili meč pogocima Darka Brašanca i Alena Stevanovića iz penala, a tačku na solidnu predstavu stavio je Nejmanja Kosović sjajnim "makazicama".

Partizan je drugom uzastopnom pobedom stigao na bod od drugoplasiranog Borca, prestigavši Čukarički kojem gostuje u sledećem kolu.

Voždovac je poražen posle šest >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kola, ostaje na sedmoj poziciji udaljen od ekipa koje se bore za visok plasman uoči plej-ofa.

Gosti su bolje otvorili meč u praznoj Humskoj, kontrolisali su igru u prvih desetak minuta, ali ih je "presekao" gol Brašanca glavom posle centaršuta Nemanje Mihajlovića iz kornera.

Usledila je dominacija Partizana koji je često pretio golu Popovića, namučili su ga šutevi Brašanca, Ilića, Jevtovića, da bi u 26. minutu posle duplog pasa sa Ilićem, Mihajlović oboren na ivici kaznenog prostora.

Sudija Đokić je dosudio penal za domaćina, a posle 5-6 promašaja crno-belih konačno je sa "bele tačke" uspeo da pogodi Stevanović.

Iako su gosti preko bivšeg tandema Partizana Marinković-Odita pokušavali da se vrate u igru, meč je već tada bio rešen.

U drugom delu Partizan je delovao skoro nezainteresovano, do 70. minuta kada Bandalovski probija po levoj strani, pronalazi Kosovića koji atraktivnim "makazicama" zakucava loptu u gornji levi ugao.

Tada su se "Zmajevi" sa Dušanovca i definitivno predali, pa je Partizan dominirao u završnici, ali nije uspeo da stigne do četvrtog gola.

19:53 KRAJ!

90' Voždovac se predao u završnici, Partizan je dominirao, kružio je oko kaznenog prostora gostiju, ali crno-beli ne uspevaju da postignu i četvrti gol.

84' Gosti prete iz prekida, Marinković je opet tražio Oditu, ali je Nigerijca i ovaj put dobro čuvao Jovanović.

81' Brojne izmene s obe strane su prekidale igru u nastavku meča, koji je uveliko bio rešen.

74' Tomić odmah izvodi Kosovića, ulazi Lukić, a ubrzo igru završava i veteran Ilić, koga menja centarfor Božinov.

70' GOOOOOL! Partizan vodi 3:0! Spektakularne makazice Nebojše Kosovića sa peterca u gornji levi ugao! Bandalovski ga je sjajno proirao posle prodora po desnoj strani.

69' Najbolja šansa za Partizan u drugom poluvremenu, Ilić je dobio fantastičnu loptu u kaznenom prostoru, ali je kapiten crno-belih dva puta izblokiran u kaznenom prostoru Voždovca.

66' Mihajlović ubacuje loptu iz slobodnog udarca sa leve strane, pronalazi Goguu na drugoj stativi, ali štoper Partizana šutira pored gola.

60' Jovanović oduzima loptu Oditi koji je neuspešno pokušao da iznudi penal za Voždovac.

57' Prečka! Konačno je Partizan organizovao jednu akciju u nastavku, iznudio je korner iz kojeg Mihajlović opet promalazi Brašanca, a vezista poagđa prečku.

53' Partizan je bez igre u drugom poluvremenu, gosti kontrolišu igru, ali ne uspevaju da ugroze Šaranova.

46' Dobar napad Voždovca u prvoj akciji u drugom delu, Krasić je ubacio loptu sa desne strane u peterac, ali oprezni Gogua izbacuje u korner ispred Odite.

15:47 Kraj I poluvremena, Partizan je lako došao do 2:0.

Voždovac je bolje otvorio meč, kontrolisao igru u prvih desetak minuta i nekoliko puta zapretio Šaranovu, ali je sve preokrenuo gol Brašanca posle kornera u desetom minutu. Usledila je dominacija crno-belih, nekoliko dobrih prilika, da bi prednost duplirao Stevanović nakon penala nad Mihajlovićem.

45' Umalo je Odita iznenadio Šaranova, utrčao mu je na ispucavanje lopte, ali je na sreću domaćina ona otišla pored gola.

44' Novi pokušaj Brašanca sa distance, opet pored stative, za njim pokušava i Mihajlović, ali lopta ide preko gola.

43' Snažan šut Marinkovića iskosa sa 20-ak metara s leve strane, Šaranov brani.

37' Partizanovo dete Nenad Marinković beži Bandalovskom na levoj strani, šalje loptu u peterac gde je Odita uspeo da šutira između Jovanovića i Gogue, ali nedovoljno snažno da bi savladao Šaranova.

32' Nova šansa za Partizan, posle centaršuta Stevanovića sa leve strane, Ilić je promašio loptu, ona stiže do Brašanca, ali je njegov šut izblokiran na putu ka gola.

* "Nismo, bre, došli ovde na klanje, neka svira sudija nešto i nama", dobacio je sa klupe trener Voždovca Bratislav Živković.

26' GOOOOOL! Partizan vodi 2:0! Alen Stevanović je konačno realizovao penal za crno-bele, koji su promašili šest udaraca sa bele tačke ove sezone. Najstrožu kaznu iznudio je Mihajlović, koga je na ivici kaznenog oborio Miloš Mihajlov.

22' Sjajna šansa za Partizan. Stevanović je pošao po levoj strani, odigrao je povratnu do Ilića koji je gađao donji levi ugao, ali Popović fantastično interveniše.

19' Umalo Partizan da slučajno povisi vođstvo, posle gužve u kaznenom Pavlović je ispucao loptu, ali je pogodio Brašanca, a lopta se od njega odbila za malo pored leve stative.

16' Nova dobra akcija crno-belih, Bandalovski je probio po desnoj strani i ubacio loptu u kazneni, Jevtović je šutirao glavom, ali je Popović lako uhvatio loptu.

11' GOOOOOL! Partizan vodi 1:0! Nemanja Mihajlović je ubacio loptu iz kornera sa leve strane, a Darko Brašanac sa zemlje loptu glavom poslao pored druge stative.

10' Partizan je prvi put zapretio tek u desetom minutu, Jevtović je šutirao iz slobodnog udarca, ali pravo u naručje Popovića.

5' Nova šansa za goste, Odita je sjajno proigrao Ćirkovića koji izlazi sam na Šaranova, ali golman Partizana odlično interveniše.

1' Indirekt za Voždovac, Gogua je neoprezno vratio loptu Šaranovu koji je morao da je uhvati zbog Odite. Snažan Marinkovićev šut je izblokirao Stevanović.

* Ivan Tomić za ovaj meč nije mogao da računa na poređenog Everto na Luiza, a napad će opet da predvodi mladi Nemanja Mihajlović, koji nije klasičan centarfor.