Luda pobeda Partizana, stotinka i - Rašon Tomas!

Izvor: Sportske.net, 12.Dec.2020, 21:58

Luda pobeda Partizana, stotinka i - Rašon Tomas!

Fantastična pobeda crno-belih!

Luda završnica u dvorani "Ranko Žeravica", Rašon Tomas je poenom doneo pobedu Partizanu za 79:77.

Partizan je počeo veoma slabo utakmicu, ništa nije polazilo za rukom izabranicima trenera Filipovskog, i ta agonija je trajala čitavo poluvreme.

Mega je igrala odlično u napadu preko Petruševa i Simonovića, trojke su se ređale jedna za drugom, a Partizan >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je imao problema u odbrani kao skoro nikad do sada kod Filipovskog.

Visoki igrači Mege su pravili probleme centrima Partizana, pa je kao rezultat toga bilo i neverovatnih +19 u jednom trenutku za Megu sredinom druge deonice.

Partizan je čak i dobro prošao pošto je spustio na -10 do kraja poluvremena, ali samo zahvaljujući odličnom Mekintajeru koji je u prvih 20 minuta ubacio 13 poena.

I onda u trećoj četvrtini bolji Partizan, Veličković je pogodio veoma bitnu trojku kada je Partizan konačno uspeo da spusti ispod 10 poena razlike, a u istom ritmu je nastavio i Miler-Mekintajer, crno-beli su probili tu barijeru, više psihološku.

Dve trojke Pejdža su razgoropadile Partizan, očas posla je bilo samo -3, potom je i Janković pogodio za izjednačenje, da bi Novica Veličković svojom novom trojkom doveo crno-bele u prednost po prvi put na ovom meču.

Jaramaz je nakon samo tri dobijena minuta u prvom poluvremenu i nekoliko promašaja u trećoj i početkom četvrte deonice, konačno uspeo da pogodi i to u veoma bitnom momentu, postigao je trojku za novu prednost Partizana, a onda je i zakucao za velikih +4.

Probudila se Mega u pravi čas, Momirov je predvodio seriju od 6:0, poveli su gosti na ulasku u poslednji minut meča.

Svašta se dešavalo, Mozli je pokupio ofanzivni skok i izjednačio, a crno-beli su do pobede stigli preko poena Tomasa koji je postao junak.

Šta se desilo?

Partizan je na 6 sekundi do kraja imao 6 desetinki za napad, Mekintajer je pronašao Tomasa, ovaj izbacio loptu u, čini se, poslednjoj stotinki napada i pogodio!

Miler-Mekintajer je postigao 22 poena, Pejdž je dodao 15, a Mozli 10, dok je junak Rašon Tomas postigao samo 3 poena. Na drugoj strani Petrušev je zatvoren u drugom poluvremenu, ali je postigao ukupno 23, pratio ga je Simonović sa 14, dok je Novak postigao 10.

Nastavak na Sportske.net...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.