LE - Mogu li večiti da nadmaše prognoze? (foto)

Izvor: Sportske.net, 14.Sep.2017, 19:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LE - Mogu li "večiti" da nadmaše prognoze? (foto)

Uoči početka grupne faze Lige Evrope sastavljen je spisak klubova koji bi trebalo da se plasiraju u eliminacionu fazu ovog takmičenja.

Partizan i Crvena zvezda večeras igraju svoje prve mečeve u grupnoj fazi Lige Evrope, a uoči početka mečeva prvog kola pojavila se zanimljiva prognoza.

Specijalizovani sajt "Euro Club Index" koji se bavi najrazličitijim istraživanjem statističkih podataka >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << objavio je koji klubovi imaju najveće šanse da se plasiraju u eliminacionu fazu Lige Evrope.

Šanse su date u procentima, najveće se daju Arsenalu, Atletik Bilbau, Viljarealu i Dinamo Kijevu, a "večitih" nema na listi od 32 kluba.

Zanimljivo je da se iz Partizanove grupne Dinamu daje 91% šansi da će igrati u eliminacionoj fazi, a drugi favorit iz grupe je ekipa Jang bojsa sa 60% šansi.

Kao što je već rečeno, Arsenal je prvi favorit od svih klubova za plasman u eliminacionu fazu Lige Evrope sa 96%, a Kelnu se daje 64% šansi.

Nemojte da vas zbuni to što se na spisku nalaze i klubovi iz Lige šampiona, ne zaboravite da će se svi trećeplasirani klubovi iz grupne faze elitnog takmičenja preseliti u Ligu Evrope.

"Večitima" ostaje da pokažu da su prognoze i statistički podaci jedno a da se rezultati prave na terenu.

This time last year, our projections named 27 of the 32 teams to reach #EuropaLeague knockout. This year's 32 most likely to progress: pic.twitter.com/vAemItCPtj

— Euro Club Index (@EuroClubIndex) September 14, 2017
Pogledaj vesti o: Partizan,   Večiti derbi,   Zvezda - Partizan

Nastavak na Sportske.net...



Povezane vesti

Zvezdi i Partizanu po bod na startu LE

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Sep.2017, 00:00

Crvena Zvezda i Partizan osvojili su po bod u utakmicama prvog kola grupne faze Lige Evrope...Partizan je u švajcarskom Bernu protiv domaćeg Jang Bojsa odigrao 1:1. Golove su postigli Janković u 11. i Fasnaht u 15. minutu...U Beogradu Crvena zvezda je istim rezultatom završila duel sa beloruskim...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.