LE: Bešiktaš - Partizan 2:1 (KRAJ)

Izvor: Sportal.rs, 06.Nov.2014, 19:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan je na novom testu u Ligi Evrope. Fudbaleri srpskog tima su već igrali sa timom Bešiktaša u Beogradu, i izgubili sa 4:0. Nakon tri odigrana meče, "četa" Marka Nikolića ima jedan osvojen bod. Bešiktaš ima pet poena.

Detalje sa utakmice možete uživo da pratite na našem portalu.

Na Olimpijskom stadionu "Ataturk" podršku će imati i tim iz Humske.

Bešiktaš - Partizan 2:1

Stadion:
"Ataturk"

Sudija: >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << Aleksandru Tudor (Rumunija)

Strelci: Ba 57. p, 62 - Marković 78

Žuti kartoni: Kavlak - Volkov, Stanković, Marković, Stevanović, Lazović

Crveni kartoni:

BEŠIKTAŠ
: Gonen, Kujbaši, Franko, Sivok, Mota, Kavlak, Tore (od 90. Ujsal), Ozjakup (od 70. Sosa), Hačinson, Šahan (od 57. Pektemek), Ba.

PARTIZAN: Lukač, Stevanović, Ćirković, Stanković, Volkov, Drinčić, Saša Marković, Ninković, Grbić (od 67. Živković), Pantić (od 65. Saša Ilić), Škuletić (od 67. Lazović).

Utakmica počinje.

1. minut - Odmah na početku Škuletić je u ofsajdu.

8. minut - Šut Ozjakupa. Međutim neprecizan. Ozjakup je bio jedan od strelaca u meču u Beogradu.

10. minut - Neprecizan je i Ba. I to prilično.

14. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Za Kavlaka, zbog prekršaja nad Ninkovićem.

17. minut - Korner za Bešiktaš. Ubrzo i "repriza". Lopta na kraju pripada Lukaču.

18. minut - Loše Tore šutira, iako je u odličnoj prilici. Sa sedam-osam metara šutira preko gola Lukača.

19. minut - Korner za Partizan. Izvodi ga Drinčić. Golman Gonen hvata.

22. minut - Ba u vazdušnom duelu sa Lukačem. Lopta dolazi do Kavlaka koji je osujećen.

23. minut - Škuletić prolazi po levoj strani, ali je centaršut izblokiran.

Bešiktaš igra u beloj, a Partizan u crnoj opremi. Turci napadaju ka južnoj tribini.

26. minut - Ozjakup izvodi slobodan udarac sa 30-ak metara. Lopta je u mreži Partizana, ali je zbog ofsajda poništen. Sivok je savladao Lukača, ali kao što je rečeno gol nije priznat.

30. minut - Olkaj Šahan šutira sa ivice kaznenog, ali neprecizno.

32. minut - Pritisak Bešiktaša. Partizan ne može da priđe golu protivnika.

Loša poseta na stadionu u Istanbulu.

37. minut - Tore šutira, lopta odlazi dva metra od gola. Opet presečen napad Partizana već na polovini terena.

39. minut - Loš pas Grbića ka Škuletiću.

40. minut - Korner za Bešiktaš sa desne strane. Nova akcija domaćina, ali je prekinuta. Volkov je u skoku dobio udarac. Ulazi lekarski tim beogradskog tima. Meč je nastavljen.

42. minut - Ba pravi faul u napadu, nad Ćirkovićem.

45. minut - Lukač ispred Demba Be.

Igra se još minut.

Kraj poluvremena.

Počinje drugo poluvreme.

Nema promene u timovima.

47. minut - Traže Turci penal zbog igranja rukom Stankovića. Sudija iz Rumunije ostao "nem" pošto je procenio da nije postojala namera.

50. minut - Grbić ispred gola Bešiktaša u duelu sa Motom. Sa dva-tri metra šutira pored gola. Najbolja prilika za Beograđane do sada.

56. minut - Penal za Bešiktaš. Pada Tore posle starta Stankovića koji dobija žuti karton. Šutira Ba.

57. minut - GOL! Vodi Bešiktaš. Strelac Ba. Senegalac na pozajmici iz Čelsija na kratko zastaje, i šalje loptu u mrežu sa 11 metara.

59. minut - Drinčić sa 35 metara izvodi slobodan udarac, ali pogađa živi zid.

62. minut - GOL! Opet Ba. Ovog puta iz igre. Napad vodi Tore, prolazi po levoj strani. Ispred njih je samo Stanković. Nesebično dodaje do saigrača koji sa desetak metera šalje loptu u mrežu nemoćnog Lukača.

65. minut - Ulazi Saša Ilić, a izlazi Pantić.

67. minut - Dvostruka izmena u Partizanu. Ušli Lazović i Živković. Izašli Škuletić i Grbić.

72. minut - Saša Ilić u kaznenom prostoru Bešiktaša. Na nekoliko metara od gola zaustavljen.

78. minut - GOOOOL! Strelac Saša Marković. Partizan smanjuja na 2:1. Imenjak Ilić šalje povratnu ka Markoviću koji sa 20-ak metara snažno šutira. Lopta pogađa donji ugao golmana Gonana. Trener Nikolić bodri ekipu.

83. minut - Sebičan je Tore, što je dobro za Partizan. Izborio se za poziciju, ali pokušava sam. Bolje bi bilo za njegov tim da je dodao strelcu prethodna dva gola.

87. minut - Drinčić izvodi slobodan udarac. Lopta dolazi do Volkova. Partizanov defanzivac šalje loptu glavom preko gola.

Igra se još četiri minuta.

90+1. minut - Volkov pravi prekršaj.

90+3. minut - Ba po desnoj strani. Ne prolazi. I dalje lopta na polovini Partizana.

Poslednji minut. Prekršaj nad Drinčićem na 18 metara. Bomba Drinčića, Gonen brani jedva. Sa dva metra Lazović pogađa prečku, ali se lopta odbija u polje.