Kraj odsviran sa tribina, remi Partizana nije pokvario šampionsku proslavu

Izvor: Blic, 16.Maj.2015, 18:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana su obezbedili titulu prvaka Srbije tri kola pre kraja prvenstva i na šampionskoj proslavi u Humskoj odigrali nerešeno 1:1 sa Novim Pazarom, a susret je završen na po malo bizaran način. Gosti su poveli golom Pavlovića u 20. a bod crno-belima doneo je Šaponjić u 42. minutu.

Glavni sudija Srđan Obradović je utakmicu produžio za dva minuta, ali je neko od 15.000 navijača sa tribina umesto njega odsvirao kraj pre vremena, bar 120 sekundi ranije, što je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bio znak da gledaoci okupiraju teren.

Odmah su opkolili igrače srpskog prvaka kako bi došli do vrednog dresa za uspomenu, uzimali su i korner zastavice, prečke, mrežu, pa i delove tek nedavno renoviranog terena u koji je uloženo 200.000 evra.

Remi sa Pazarcima im nije pokvario šampionsko slavlje u Humskoj, koje je počelo još u 16 časova svirkom grupa JNA. Čelnici Partizana su odlučili da širom otvore kapije i besplatnim ulazom časte navijače, a 20 minuta pre početka utakmice igrači su jedan po jedan izlazili na teren na koji je poslednji kročio legendarni kapiten Saša Ilić i izazvao delirijum na tribinama kada je podigao šampionski pehar, 10. u svojoj karijeri.

Njegov imenjak Lukić, takođe vezista, odlukom trenera Zorana Milinkovića dobio je priliku da debituje za prvi tim Partizana na ovom meču. Proslava titule kao da je malo opila crno-bele, jer su nešto sporije ušli u meč sa Pazarcima, a prva uzbuđenja odigrala su se tek sredinom prvog poluvremena u 18. minutu. Nikola Ninković je lukavo, direktno šutirao iskosa sa leve strane, iz "skraćenog" kornera i pogodio bližu stativu.

Pazarci su prvi put ozbiljnije zapretili dva minuta kasnije i odmah poveli - Pavlović je snažno šutirao iz prekida, takođe iskosa sa leve strane, i poslao loptu kroz noge Markoviću i pored Ćirkovića u donji desni ugao za 0:1.

Domaći fudbaleri su od tada još više krenuli sa napadima kako šampionsko slavlje ni bi bilo završeno porazom i već do prvog poluvremena su stigli do izjednačenja. Najpre je golman Zečević zaustavio "bombu" Saše Markovića sa oko 25 metara, ali je bio nemoćan u 42. minutu.

Grbić se izborio za prostor i loptu na desnom krilu, i vrlo dobro centrirao do Ninkovića koga je drugi put stativa sprečila da se upiše u strelce, a na pravom mestu se našao mladi napadač Ivan Šaponjić i takođe udarcem glavom zatresao mrežu za 1:1.

Veliki trenutak na početku drugog dela odigrao se za Miroslava Vulićevića, jer je desni bek Partizana ušao u igru umesto Bandalovskog u 53. minutu i vratio se na teren prvi put posle sedam meseci zbog povrede kolena.

Nedugo zatim se Nemanja Petrović pobrinuo za gužvu pred golom gostiju koju je na kratko otklonio Zečević, pa je sa suprotne, desne strane centrirao Vulićević odlično za Šaponjića, on je vratio loptu u gužvu, ali je opet uspešno intervenisao golman Pazaraca.

Crno-beli su u 68. minutu bili blizu novog vođstva, što je bila i prva prilika u drugom delu - Ninković je dugom loptom izbacio Andriju Živkovića koji je bio brži od čuvara i Zečevića, samo što je bio neprecizan i loptu poslao pored leve stative.

Partizan je kontrolisao igru, Pazarci su čekali šansu iz kontri, pa su one prave prilike izostale do 84. minuta kada je Brašanac pronašao Šaponjića od koga se lopta odbila, pa se strelac izjednačujućeg gola nije bolje snašao iako je bio u izglednoj poziciji, te je na semaforu ostalo 1:1.

Partizan - Novi Pazar 1:1 (1:1)

Strelac: Pavlović 0:1 (20), Šaponjić 1:1 (42).

Stadion: Partizana. Gledalaca: 15.000. Sudija: Srđan Obradović (Jagodina).

Partizan: Ž. Živković, Bandalovski (od 52. Vulićević), Balažic, Ćirković, Petrović, Marković, Brašanac, Ninković (od 70. Marinković), Lukić, Grbić (od 61. A. Živković), Šaponjić.

Novi Pazar: Zečević, Đorđević, Kostić, Stevanović, Mijić (od 54. Arsenijević), Kecap (od 60. Sotirović), Matos, Vuković, Radivojević (od 89. Rušević), Jevtović, Pavlović.